Mimisie u doktora

Wydawnictwo: Jedność

Seria Mój pierwszy raz pomaga najmłodszym Czytelnikom oswoić się z trudnymi dla nich sytuacjami. To sytuacje, w których jeszcze nie byli lub mają w związku z nimi jakieś obawy. Bohaterami opowiadań są Mimisie, sympatyczne zwierzątka, które właśnie postawione są w jakiejś sytuacji po raz pierwszy. W tej książeczce po raz pierwszy stykają się z chorobą i spotykają doktora Serduszko, a później...

Bohaterami opowiadań są Mimisie, sympatyczne zwierzątka, które właśnie postawione są w jakiejś sytuacji po raz pierwszy. W tej książeczce po raz pierwszy stykają się z chorobą i spotykają doktora Serduszko, a później udają się do przychodni i do szpitala. Podobnie jak każde dziecko, Mimisie boją się nowych sytuacji związanych z problemami zdrowotnymi, ale ich najbliżsi, ulubione maskotki i oczywiście życzliwy personel medyczny pomagają im pokonać obawy i odnaleźć się w nieznanych miejscach.

Dzięki czterem opowiadaniom o Mimisiach dzieci łatwiej przejdą przez trudny dla nich czas, a także zapamiętają nazwy i przeznaczenie takich przedmiotów jak np. termometr, szpatułka czy wenflon oraz oswoją się z lękiem, który często towarzyszy choremu. Po lekturze tej książeczki żadna choroba nie będzie już dla maluchów taka straszna, a Mimisie staną się ulubieńcami naszych pociech.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2343

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2343

goskrzys | 2016-10-21
Przeczytana: 19 października 2016

Chociaż momentami trochę nieporadna stylistycznie, to wartościowa opowieść o przełamywaniu dziecięcego strachu przed chorobą, leczeniem, pobytem w szpitalu. Dzięki przeżyciom bohaterów książeczki, dzieci mają szansę oswoić się z niektórymi sformułowaniami, dotyczącymi leczenia, a także przekonać się, że wizyta u lekarza wcale nie musi wiązać się z zastrzykami. Zresztą nawet pani pielęgniarka z ową legendarną straszliwą igłą zostaje tu jakby odczarowana, a funkcja zastrzyku wytłumaczona zostaje tak, aby budziła pozytywne skojarzenia, nawet mimo bólu, który przynosi.

Mądra historyjka, okraszona pięknymi ilustracjami.

Od zawsze chyba literatura dziecięca pomagała naszym maluszkom zrozumieć otaczający go świat. Dzięki nim dziecko uczyło się czym jest dobro i zło, dowiadywało się o różnego rodzaju przedmiotach i zjawiskach nie występujących w jego najbliższym otoczeniu oraz poznawało sytuacje, w których jeszcze nie miały okazję się znaleźć. I tak jest do dziś. Książki zatem nie tylko bawią, ale również uczą :)

Ja dziś chciałam polecić Wam bardzo fajną książeczkę dla kilkulatków. Ale zanim przejdę do tego jak bardzo wartościowa jest to pozycja i dlaczego, oraz opiszę Wam w skrócie jej treść muszę się najpierw do czegoś przyznać. Wiem, że nie warto oceniać książki po okładce, ale tym razem uległam pokusie. I zanim w ogóle zapoznałam się z treścią tej książki, już byłam w niej zakochana. I to nie tylko okładka tak mnie zauroczyła, ale cała szata graficzna tej lektury. Bowiem autor ilustracji - Aleksander Panek czaruje nas tutaj magią barw i zachwyca niezwykle sympatycznymi postaciami, których po...