Kurs pisania scenariuszy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Filmowe
Lew Hunter's Screenwriting 434
amflag

„Jedynym powodem, dla którego tak wiele osób nie zrealizowało marzenia o zostaniu scenarzystami jest to, że poddali się zbyt szybko” – twierdzi Lew Hunter, doświadczony autor i profesor uważany za jednego z najlepszych nauczycieli scenariopisarstwa w Stanach Zjednoczonych. W przemyśle filmowym spędził ponad czterdzieści lat, a jako scenarzysta, opiekun literacki, producent i nauczyciel był zaangażowany w development ponad pięciu tysięcy projektów.

Wiedzę tę od lat przekazuje w kursie pisania scenariuszy pod nazwą „434”, który szybko zyskał miano kultowego. Kurs ten wywarł ogromny wpływ na całe pokolenia amerykańskich scenarzystów, takich jak David Koepp (Azyl, Park Jurajski, Życie Carlita), Alexander Payne (Schmidt, Bezdroża) czy Joel Schumacher (Klient, Upadek).

Niniejsza książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy nie są w stanie wziąć udziału w legendarnym kursie. Z właściwym sobie poczuciem humoru i pozbawioną skrupułów bezpośredniością Lew Hunter prowadzi Czytelnika przez każdy etap tworzenia scenariusza. Traktuje go tak samo, jak swoich słuchaczy za oceanem – ucząc, strofując, poprawiając i cały czas autentycznie bawiąc.

źródło opisu: http://wydawnictwofilmowe.pl/?1,lew-hunter-kurs-pisania-scenariuszy

źródło okładki: http://wydawnictwofilmowe.pl/files/Kopia%20Hunter_...»

GracjaLauder | 2019-03-22
Przeczytana: 10 marca 2019

Czyta się w jeden wieczór jak świetną powieść.

Ahsan | 2017-09-05
Przeczytana: wrzesień 2017

W bardzo prosty i przystępny sposób opisany mechanizm tworzenia scenariusza filmowego plus kilka tips&tricks związanych z pisaniem w ogóle. Polecam początkującym , myślącym o karierze w branży filmowo-serialowej.

Paweł Panfil | 2015-02-14
Przeczytana: 25 lutego 2015

Inspirujące

Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 1

Kurs Kreatywnego Pisania jest czymś w rodzaju interesującej opowieści. Żeby Was w nią wciągnąć rozpoczynamy publikację „Poradnika” napisanego przez Artura Wiśniewskiego, redaktora związanego od kilkunastu lat z Wydawnictwem Znak i wykładowcę akademickiego. Właśnie udostępniamy pierwszy rozdział – „Skąd biorą się pomysły na książki?”