Pasje Franciszka Liszta

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8321202136
weronikaf

Zawarte w tej książce nowele filmowe leżą u podstaw scenariusza nie zrealizowanego jeszcze serialu "Pasje Franciszka Liszta".

źródło opisu: Czytelnik, 1982

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Isabelle | 2014-07-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka
Przeczytana: 1983 rok

Jerzy Stefan Stawinski - prozaik autor wielu scenariuszy filmowych. Dla telewizji napisal miedzy innymi scenariusz aserialu "Wielka milosc Balzaka"( 1973).Zawarte w tej ksiazce nowele filmowe leza u podstaw scenariusza nie zrealizowanego jeszcze serialu "Pasje Franciszka Liszta". Jest to interesujaca proba pokazania - w formie zapisu filmowego - wyjatkowej postaci Franciszka Liszta na tle barwnej epoki romantyzmu oraz licznych, nie znanych szerzej zwiazkow wybitnego wirtuoza i komppozytora z polskoscia, Polakami oraz Polka, ktora stala sie najwazniejsza - wsrod wielu - kobieta jego zycia.
Ta ksiazka przyczynila sie do tego ze glebiej zainteresowalam sie muzyka, teoria, biografia. Polecam