Scenariusze filmowe

Wydawnictwo: Wydawnictwo "Trio"
9788374361965
scenariusz

Książka zawiera oryginalne scenariusze Jerzego Stefana Stawińskiego, zarówno zrealizowane jak i nie. Cykl poprzedza wstęp Barbary Gizy. Stawiński znany jest jako scenarzysta najwybitniejszych filmów tworzących polską szkołę filmową. Zbiór będzie stanowił scenariusze: Zamach, Rozwodów nie będzie, Czerwona kurtyna, Przed powstaniem, Akcja pod Arsenałem, Pułkownik Kwiatkowski, z których część zrealizowano, a pozostałe nadal są nieznane czytelnikom. Ramy czasowe, w których powstały prezentowane scenariusze, obejmują ponad czterdzieści lat pracy pisarskiej Stawińskiego.

źródło opisu: Trio, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie