Twarzą w twarz. Komunikacja w kontaktach osobistych

Wydawnictwo: StudioEMKA
poradniki

Możliwości, jakie daje osobista komunikacja nigdy nie były tak ważne jak teraz, kiedy poczta elektroniczna, natychmiastowe przesyłanie wiadomości, telekonferencje stały się wszechobecne w miejscu pracy. Książka ta pomaga doskonalić umiejętności komunikacyjne i osiągać zdumiewające wyniki, które przynoszą korzyść im samym i ich firmom.

Paweł Marchel | 2018-03-28
Na półkach: 2017, Na jeden raz, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Oceniając książkę należy powiedzieć, że jest ona przede wszystkim do osób rozpoczynających pracę na stanowisku kierowniczym. Wskazówki są raczej podstawowe. Dodatkowo można powiedzieć, że w większości części autorzy odwołują się do maksymalnie 3 źródeł. Sprawia to wrażenie powierzchownego traktowania zagadnienia. Jednak w 5-8 stronicowym tekście, w którym oprócz krótkiej teorii jest jeszcze podanych kilka przykładów sposobów postępowania nie można wykorzystać wielu dzieł.

Tym, co może denerwować jest fakt częstego pojawiania się zdania: jak podaje …. (cytowany autor). Może to wywoływać wrażenie przepisywania innej książki.
Ogólnie książkę polecałbym wszystkim interesującym się zagadnieniem komunikacji. Osoby te powinny jednak rozpoczynać dopiero zapoznawanie się z tym temat. Osoby bardziej zaawansowane mogą odnieść wrażenie, że prezentowane treści są im już dobrze znane, choć niektóre z nich mogą rzeczywiście dawać nowy ogląd sytuacji. Nawet w przypadku znajomości tematu mogą...

Kamil | 2014-06-09
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 09 czerwca 2014

Krótka, treściwa i potwierdzona badaniami i nazwiskami profesorów. Polecam jednak bardziej doświadczonym słuchaczom, gdyż audiobook wymaga szczególnej koncentracji ze względu na szybkość przekazywania informacji i ich zagęszczenie.

baya23 | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017