Milaczek

Cykl: Milaczek (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Milenka jest bardzo miła, ładna i ma troszkę ponad 30 lat, ale tylko troszkę! No i troszkę za dużo… kilogramów. Ale o tym tytułowy Milaczek, który nieustająco poszukuje miłości swojego życia, pomyśli jutro. Dziś musi się zająć Bachorem, nieznośnym, choć uroczym dzieciakiem z sąsiedztwa, oraz swoją nieco, hm, ekscentryczną ciotką, Zofią Kruk, troszkę, ale tylko troszkę, po pięćdziesiątce. Pod nogami natomiast pęta im się Parys Antonio, pies arystokrata…

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

szaraczek | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

„Milaczek” to miłosne perypetie dwudziestosześcio letniej dziewczyny, która dla miłości zrobi wszystko. Odważyłabym się nawet na nazwanie jej naszą polską Bridget Jones. Trochę zwariowana, trochę roztrzepana i nie tylko trochę płaczliwa histeryczka. Jednak polubiłam ją ze względu na to, że jest trochę (a może i bardzo) ciapowata. Aczkolwiek bardziej jak główną bohaterkę polubiłam jej ekstrawagancką ciotkę. Starsza Pani Zosia, która za nic ma swój wiek i poważne spojrzenie na świat. Wyzwolona seksualnie, po śmierci męża milionerka korzystająca pełnymi garściami z życia i tego, co mogą jej zaoferować liczni mężczyźni.
A Milaczek to Milaczek. Jej reakcje są chwilami ciężkie do przewidzenia. Przypomina typową starą pannę. Chwilami całkowicie nieporadną życiowo. Ba!!! Chwilami nawet irytującą… a jednak.
Książka jest bardzo wciągająca, czyta się ją z łatwością. Niestety na okładce widnieje napis „Urocza, inteligentna i niewątpliwie podnosząca na duchu powieść”. Jest urocza, podnosi na...

Początkowo myślałam, że będę strasznie jęczeć. Drażniło mnie w książce sporo, bo i Milaczek durny i dialogi sztywne, autorka miała jakąś seksualną obsesję, która buchała zewsząd...
Aż mnie wciągnęło.
Milaczek co prawda nie zmądrzał, Milenka do końca została lekko naiwną, dającą sobą pomiatać mimozą, ale mimozą wzbudzającą sympatię. Dialogi się wyrobiły i zaczęły być lekkie i zabawne a seksualna obsesja przestała tak mocno cisnąć panią Witkiewicz w czułe miejsca.

Faworytką moją nie zostanie jednak Milena, mimo, że wzrost mamy niemal ten sam oraz założę się, że bym się z nią dogadała, ale ciotka Milaczka - Zofia Kruk.
Jak będę na emeryturze, chcę mieć jej wolę życia, przeżywania i luz. Kasę też bym chciała, ale no cóż, nie mam co liczyć na spadek :P
I jej relacja z Bachorem... Cudna przyjaźń, pokonująca wiek i konflikt pokoleń ;) w ogóle Bachor to osobny temat i osobny ewenement :P

Na plus autorce zaliczam osadzenie akcji w moim kochanym Trójmieście, a nie w opatrzonej książkowo i...

Książka bajer:) Przezabawna.
Żeby wszystkie bachory i babcie na emeryturze były takie jak w tej książce ;)
Czekam na drugą część.
Polecam!!

Liza | 2014-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Milenka myśli, że już w jej życiu nie będzie dobrej passy, marzy o królewiczu z bajki… Ale ekscentryczna ciotka Zofia czuwa: bawi się w swatkę dla dziewczyny- ciekawe z jakim skutkiem? Do tego Bachor czyli Zuza lat siedem (bynajmniej nie słodka dziewczynka) odstrasza od ojca partnerki, martwiąc się jednocześnie o wysokość emerytur…

Zabawne perypetie sercowe oraz inne bohaterek z charakterem poprawią z pewnością nam humor, dadzą chwilę wytchnienia- bo któż pewnym rozczuleniem nie uśmiechnie się czytając o przygodach Mileny, z którą z łatwością można się utożsamić.

„Mila? Jakiś Grek, Hindus czy inny Arab przyjedzie cię szkolić. Kiriosek Mikrosek czy jakoś tam. Zajrzyj do maila. - Kiriosek Mikrosek? Matko? I co jeszcze- pomyślała Mila.”

Oczywiście wielkich zachwytów nie będzie, ale nie tego oczekujemy po takim babskim czytadle- ma nas podnieść na duchu i umilić wieczór. I w takiej roli się sprawdza.

Agacha | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Bardzo fajna książka, zresztą jak każda tej autorki. Choć muszę przyznać, że nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak "Pierwsza na liście".

Magdalena Kędzior | 2015-01-20
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Dziewczyna po 30 ;) mająca "troszkę" za dużo kilogramów i mająca różne przeżycia miłosne :D I nadal szukająca miłości na całe życie :D ....... To tak jakbym o sobie czytała.... Z małym wyjatkiem... nie jest aż tak odważna jak ona i nie zawsze mam takie podejście do życia jak ona i sporo jej zazdroszczę :D
Książka mnie wciągneła szybko i namiętnie he he he
Właśnie zaczynam dziś dalszą część jej historii czytać :D

Polecam serdecznie na poprawę humoru, ponieważ niezła z tej książki komedia :D

boziaczek | 2016-05-18
Na półkach: Przeczytane, E-booki

„Milaczek” Małgorzaty Witkiewicz to pierwsza część humorystycznej opowieści o przygodach pewnej „panny na wydaniu”, która nie potrafi znaleźć szczęścia w miłości. Milena, zwyczajna dziewczyna, marzy, by znaleźć tego „właściwego”, który pokocha ją taką jaka jest. Milenie w tych poszukiwaniach mocno sekunduje m.in. ciotka – Zofia Kruk – ekscentryczna 60-latka, urocza i „podstępna” mała sąsiadka Zuzia.
Małgorzata Witkiewicz to autorka, którą poznałam dopiero niedawno i bardzo tego żałuję. Pisze lekko, zabawnie, ale nie banalnie. Ciekawi i interesujący bohaterowie, wartka akcja i dobry relaks, za to polubiłam książki p. Witkiewicz. Nie inaczej jest z „Milaczkiem”.
Polecam wszystkim czytelniczkom!

Bardzo się cieszę, że ta książka nie była moją pierwszą, jeżeli chodzi o twórczość M. Witkiewicz. Po jej przeczytaniu, na pewno nie sięgnęłabym po inne książki tej autorki. I wtedy bardzo bym żałowała. Na tle innych pozycji "Milaczek" wybada blado.

Sabinka | 2010-08-01

Rewelacyjny debiut!!!
Czytając takie książki trzeba się przygotować na ból brzucha!! oczywiście ze śmiechu.
Kupiłam z ciekawości i nie mogłam doczekać się na kontynuacje , która czeka teraz na przeczytanie.
Polecam,polecam jak najbardziej.

ula | 2017-11-15
Przeczytana: listopad 2017

Zabawna opowieść o perypetiach panny na wydaniu i nie tylko. Pozycja dobra na poprawę nastroju w długie jesienne wieczory. Bardzo spodobała mi się Zuzia, siedmioletnia dziewczynka, wielce pomysłowa i zaradna. Polecam.