Czarne tango

Tłumaczenie: Zygfryd Radzki
Seria: Czarna seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
joly_fh

Nowy kryminał autorki “Placu dla dziewczynek” Noc Świętojańska nad jeziorem Shiresjon. Rok temu popełniono tutaj brutalne morderstwo. W tym roku nieznajomi z Internetu skrzyknęli się, by uczestniczyć w maratonie Czarnego Tanga. Zapowiada się niezapomniana noc! Wśród imprezujących jest znana blogerka - Anne Marie z rodziną. Dla jej kilkuletniej córeczki impreza kończy się...

Nowy kryminał autorki “Placu dla dziewczynek”
Noc Świętojańska nad jeziorem Shiresjon. Rok temu popełniono tutaj brutalne morderstwo. W tym roku nieznajomi z Internetu skrzyknęli się, by uczestniczyć w maratonie Czarnego Tanga. Zapowiada się niezapomniana noc! Wśród imprezujących jest znana blogerka - Anne Marie z rodziną. Dla jej kilkuletniej córeczki impreza kończy się tragicznie...
Psycholożka, Marianne Fogler, przyjechała nad jezioro, by odnaleźć spokój. Jednak po tym, jak w okolicy doszło do tragicznego wydarzenia, może tylko próbować rozwikłać jego tajemnicę. Czy uda się ją wyjaśnić?

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Claudia_Goold | 2019-05-01

Zacznijmy od tego że w czasie festiwalu Czarnego Tanga w tajemniczych okolicznościach ginie mała dziewczynka. Mordercą jest prawdopodobnie jeden z uczestników imprezy. Główna bohaterka postanawia znaleźć sprawcę.
Cały zarys fabuły brzmi świetnie. Jednak w trakcie tej książki dostajemy więcej badziewnych opisów śniadania głównej bohaterki, dylematów głównej bohaterki czy też przemyśleń o tym jakie to jej życie jest trudne. Cóż z tego, że uczestnicy zabawy giną jak szaleni skoro ona nie ma w domu ulubionego dżemu?
Tak to wygląda przez większość czasu. Poznajemy też historie życia każdego z uczestników Tanga jednak osobiście uważam, że jest to zbyt krótki opis by poczuć cokolwiek do któregoś z tych bohaterów. Może poza Szczurołapem, jego nawet polubiłam. Ale mimo wszystko wydaje mi się, że autorka chciała pokazać zbyt wiele w krótkim czasie i nie wyszło to najlepiej.
Ale fakt, plusem jest to, że historie każdego z bohaterów, jakoś się ze sobą łączą. Może nie jest to do końca...

Labirynt Human | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Nieprawdopodobnie źle napisana książka. Błędy logiczne, stylistyczne, rzeczowe. Nic dziwnego, że prawie na każdej stronie ktoś "się poci, oblewa go pot, czuje pot, wyciera spocone ręce" itd. Autorka ma jakieś natręctwa na tym tle. Odradzam czytanie (z powodu całokształtu, nie tylko z powodu potu)

Krystyna | 2017-09-11
Przeczytana: 08 września 2017

Przeciętna ,niby coś się dzieje ale powoli ,chaotycznie nie moje klimaty..

Marchewka | 2017-07-05

Bardzo przeciętna książka, z trudem dokończyłam...

nulla | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Jest to zdecydowanie jedna z najgorszych książek, jakie w życiu czytałam. Nie ma w niej nic dobrego. Przez chwilę myślałam, że dobra jest intryga, a po prostu bardzo zły warsztat, ale nie, intryga jest słaba, ledwie się klei. Główna bohaterka jest obrzydliwą babą, której motywy są zadziwiające, a sposób prowadzenia przez nią rozmowy - oszałamiający. Bohaterka umawia się na spotkania z ludźmi bliskimi ofiary i zadaje im bezsensowne, chamskie pytania. Dialogi, z których nic nie wynika, ciągną się przez całe strony. Nic nie jest do końca wyjaśnione, wszyscy są obrzydliwi, autorka piętrzy okropieństwa, na dodatek zupełnie bez sensu, w sposób całkiem nieuzasadniony, posługuje się wulgarnym, prostackim językiem.
Nawaliła również redakcja, czemu się nie dziwię w sumie, bo kto by dał radę czytać coś takiego z uwagą. W jednej ze scen Marianna dostaje w klubie do picia wodę, chwilę potem nie służy jej drink, a po zwróceniu - wyciąga z torebki butelkę i pije wodę...
Absolutnie stracone parę...

jarco102 | 2016-03-09

Kryminał Leny Oskarson to światowa półka kryminałów. Fabuła trzyma w napięciu, dodatkowo zimna Skandynawia i lodowate jezioro dodaje dodatkowego dreszczyku, bardzo polecam również ze względu na obecność w książce polskiego akcentu;)

SeVIIen | 2016-01-19
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Moje pierwsze spotkanie z panią Oskarsson i raczej ostatnie. Nie zachwyciła mnie ta książka. Dlaczego? Po pierwsze - strasznie nierówna. Autorka, sama będąc psychologiem, skupiła się na cechach indywidualnych postaci, ich przeżyciach. Mam wrażenie, jakbym czytała kilka historii jednocześnie, bo jakoś nie do końca układają się one dla mnie w logiczną całość. I co jeszcze? Zdaje się, że autorka bardziej starała się zaszokować czytelnika makabrycznymi opisami niż wciągnąć fabułą... To niestety nie dla mnie. Dawno nie czytałam tak słabej książki. Nie polecam.

| 2016-01-10

| 2015-12-18