Wanda Orlińska
alwa

Z serii "Poczytaj mi mamo".

Opowiadanie znalazło się też w zbiorze "Hihopter".

opracowanie graficzne: Wanda Orlińska

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Villiana | 2015-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Opowieść o 6-letnim chłopcu, który ma rodziców, rower, małą siostrę w wózku, ale brakuje mu przyjaciela i z tego powodu jest smutny.

Świetna opowieść o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni, o tym, kto to jest prawdziwy przyjaciel. Naprawdę ciekawa i bardzo pouczająca.

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC ksiażki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobrą, dziecięcą literaturą.

beata83 | 2014-10-21

Czytałam w wieku siedmiu lat. Jedno z moich ulubionych opowiadań z dzieciństwa.

Czytała ją w 1,2 lub 3 klasie podstawówki.

gloria81 | 2015-08-19

Książeczka, do której chętnie wracamy. Może dlatego, że mój synek tak, jak główny bohater marzy o przyjacielu, a może dlatego, że problemy przedszkolne już wkrótce będą nam bardzo bliskie...
Mnie się podoba prosta forma naświetlenia maluchom pojęcia przyjaźni, przemycone gdzieniegdzie PRL-owskie klimaty i możliwość zapoznania synka z twórczością ulubionej od dzieciństwa autorki. Jemu, typowo przedszkolne scenki - sam mówi czasem "fafa" zamiast "szafa" dla żartu i bardzo się cieszy z wrzucenia robala na plecy niemiłej koleżanki.
Mimo różnicy pokoleń oboje bardzo lubimy tę lekturę.

Maya | 2014-03-19

O przyjaźni dla przedszkolaków :)

exotica | 2014-05-14
Przeczytana: 15 maja 2014

Krótka nauka przyjaźni... :)

oliwa | 2018-04-20
Sonikson | 2018-04-20
lunochod99 | 2018-01-27
Przeczytana: 28 stycznia 2018
Pierwsze książki

Wpadł mi ostatnio w oko cytat ze „Znalezione nie kradzione” Stephena Kinga o tym, że nie sposób zapomnieć pierwszej książki, która sprawiła, że zakochaliśmy się w czytaniu. Cytat ten, umieszczony przez nas na FB, wywołał nie tylko falę komentarzy, ale przede wszystkim lawinę wspomnień z dzieciństwa...