Okładka książki Agnieszka opowiada bajkę

klasyka, dzieciństwo, bajka
typ
papier
Ag2S
7.55 (42 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Książeczka z serii "Poczytaj mi mamo" - serii, która wychowała ponad dwa pokolenia maluchów. Wydawana jest od przeszło 55 lat niezmiennie przez to samo wydawnictwo Nasza księgarnia. Pierwsza książeczka ukazała się w roku 1951.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1986

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC ksiażki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Ta akurat książeczka była jedną z moich ulubionych. Zwracała uwagę na dom, mamę i ciepło rodzinne.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobra, dziecięcą literaturą.

Wieczorynka | 2013-04-23
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Kiedys moja ulubiona. Obecnie przemianowana na 'Ciocia Agnieszka opowiada bajke'.

ciocia Agnieszka

madzia | 2012-02-25

książka z mojego dzieciństwa. O kotku który szukał swojej mamusi.. Świetna

Kafki | 2012-09-29
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Jedna z moich ulubionych i uwielbiają przez moją córkę

Asia | 2013-03-17

Czytałam nowsze wydanie, fajne.

AgnieszkaAgulek | 2012-06-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Moja ukochana bajeczka :)

Filemona | 2011-09-18

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica