Outsider

Okładka książki Outsider Melinda Metz
Okładka książki Outsider
Melinda Metz Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Roswell w kręgu tajemnic (tom 1) fantasy, science fiction
Roswell w kręgu tajemnic (tom 1)
Outsider
Simon & Schuster
2002-02-01
2002-02-01

Pierwsza książka z serii Roswell, na podstawie której powstał serial z 1999 roku.
Jako ogromna fanka serialu jestem sobą rozczarowana, że po tylu latach i wielu rewatchach odkryłam, że istnieje taka książka 🤪

Ale do brzegu.
Książka jest niemal identyczna, jak serial. Zmieniono kilka szczegółów - w tym wypadku wygląd bohaterów - i scen, ale nie wpłynęło to jakoś mocno na odbiór.

Oczywiście jako fanka serialu uważam, że książka jest gorsza. Czytałam wprawdzie w oryginale, bo pożyczona książka w polskim tłumaczeniu mocno mnie irytowała. Zdania są dość proste, dziwnie proste, bym powiedziała, chociaż nie jestem w stanie wytłumaczyć, o co konkretnie mi chodzi. Po prostu po wydanej książce spodziewałabym się czegoś pisanego bardziej ambitnym językiem.

Podsumowując - fajnie przeczytać coś, na podstawie czego powstał jeden z moich ulubionych seriali i pewnie doczytam serię do końca, ale nie będę do niej wracać, tak jak do ekranizacji.

Ale do brzegu.

Temat super. Słaby styl.

Temat super. Słaby styl.

Jest to moja pierwsze spotkanie z twórczością pani Melindy.M i raczej ostatnie :( Dawno nie czytałem tak słabej i nudnej historii Myślałem,że gatunek który czytam ogromnie rzadko czyli science-fiction mnie przekona a jednak rozczarował po raz kolejny :)

Dobrze tylko,że to było 157 stron , więcej bym chyba nie zniósł intelektualnie :( Trzy gwiazdki właśnie za ilość kartek

Aż dziw pomyśleć, że na podstawie tak prostego pomysłu powstał serial, który cieszył się dobrą oglądalnością.
Powieść nie zaskakuje, ale też nie przynudza. Akcja dzieje się naprawdę szybko i w ciągu półtorej godziny już może nam zabraknąć dalszych stron.
Napisana prosto, potęguje wewnętrzne przeżycia nastolatków, które wydają się bardzo realne.
Tak naprawdę w pierwszej części jedynie liźnięty został temat i trzeba znacznie więcej, aby poczuć coś do bohaterów.
Ogólnie, oprócz sztucznych dialogów i reżyserskich zachowań - podobało mi się.

Tak naprawdę w pierwszej...

Sięgają po tą powieść, nie oczekuje, że zwali was ona z nóg. To nie ta półka. Jednak "Obcy" to powieść przyjemna, odprężająca, na samotny wieczór, na poprawę humoru.

Od jakiegoś czasu jestem fanką serialowej wersji: "Roswell - W Kręgu Tajemnic" a jako fanka literatury nie omieszkałam zapoznać się z pierwowzorem serialu.

Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Ma ona tylko 154 strony.

Opowiada historię 17-letniej Liz, która mieszka w małym, sennym miasteczku słynnym z domniemanej katastrofy kosmicznego statku w 1947 roku. Dziewczyna pracuje w restauracji swojego ojca i właśnie tam pewnego dnia dochodzi do tragedii - zostaje ona postrzelona. Jest praktycznie umierająca. Ratuje ją kolega ze szkoły równolatek Max, którego zna właściwie całe życie i nigdy nie pomyślałaby, że chłopak tak bardzo różni się od innych. A mianowicie, że jest kosmitą. Od tej pory losy tej dwójki oraz ich przyjaciół się połączą.

Warto przeczytać - ja nigdy wcześniej nie spotkałam się z książką mówiącą o kosmitach. Jest to oczywiście literatura kobieca, młodzieżowa, trochę również przygodowa, trzymająca miejscami w napięciu. Również niewinna historia miłosna - dziewczyny i kosmity. Ja z pewnością przeczytam pozostałe części z tej serii opowiadające o losach Maxa i Liz.

Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Ma ona tylko 154 strony.

Gdy byłam małą, czytającą "Kubusia Puchatka" dziewczynką oglądałam serial na podstawie tej książki, co skłoniło mnie do wypożyczenia w ciemno niemal całej sagi "Roswell w kręgu tajemnic". Cieszę się, że zaryzykowałam, ponieważ się nie zawiodłam. Książki są bardzo krótkie, "Obcy" ma zaledwie 160 stron, w sam raz na nudne lekcje. Akcja toczy się wokół grupki znających się przez całe życie nastolatków, którzy chcą przechytrzyć PWDB, by zyskać wolność w życiu. Gdy zaczyna się polowanie na Maxa,Izabel i Michaela troje przyjaciół postanawia pomóc im uwolnić się od podejrzeń tajnego agenta organizacją, która zwalcza kosmitów. Książka może nie "powala", ale jest interesująca i ciekawa na tyle by sięgnąć po nią w jakiś miły, zimny wieczór. Polecam. Niebawem zabiorę się za resztę sagi.

Pamiętam, jak zaczęłam oglądać serial Roswell i jaka byłam nim zafascynowana. Do tej pory pamiętam piosenkę z czołówki... Ostatnio, kiedy postanowiłam sobie przypomnieć ten serial, natrafiłam na informacje, że istnieją książki, na podstawie których powstał ten serial. Widocznie musiałam to przeoczyć dawno temu, kiedy oglądałam serial. I tak w jeden dzień przeczytałam tą pierwszą część :). Jest pisana bardzo prostym językiem, naprawdę młodzieżowym, ale dla fanów serialu jest to lektura obowiązkowa.

Wiem, że to nie jest najbardziej ambitna literatura, jednak od dzieciństwa mam słabość do serialu na podstawie tej serii i przez to z przyjemnością mi się czyta każdą część. Na pewno ją skończę.

Nie była fanką serialu o Roswell. Jednak tą książkę przeczytałam jednym tchem. Z wielu względów przypomina mi Zmierzch. Tyle że zamiast wampirów są kosmici.

• Dla dzieci i młodzieży
  • Biblioteka