Obcy

Tłumaczenie: Zuzanna Maj
Cykl: Roswell w kręgu tajemnic (tom 1)
Wydawnictwo: Da Capo
Outsider
Iga

Znają się od lat. Liz jest zafascynowana niebieskimi oczami Maxa, które mają jakiś nieziemski wyraz. Max kocha się w Liz, ale nie może się do niej zanadto zbliżyć. Wie bowiem, że naraziłby ją tym na śmiertelne niebezpieczeństwo. Prawda może ją zabić.

[Da Capo, 2001]

KaMiLa | 2014-08-17

Sięgają po tą powieść, nie oczekuje, że zwali was ona z nóg. To nie ta półka. Jednak "Obcy" to powieść przyjemna, odprężająca, na samotny wieczór, na poprawę humoru.

Stasia | 2013-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 września 2013

Gdy byłam małą, czytającą "Kubusia Puchatka" dziewczynką oglądałam serial na podstawie tej książki, co skłoniło mnie do wypożyczenia w ciemno niemal całej sagi "Roswell w kręgu tajemnic". Cieszę się, że zaryzykowałam, ponieważ się nie zawiodłam. Książki są bardzo krótkie, "Obcy" ma zaledwie 160 stron, w sam raz na nudne lekcje. Akcja toczy się wokół grupki znających się przez całe życie nastolatków, którzy chcą przechytrzyć PWDB, by zyskać wolność w życiu. Gdy zaczyna się polowanie na Maxa,Izabel i Michaela troje przyjaciół postanawia pomóc im uwolnić się od podejrzeń tajnego agenta organizacją, która zwalcza kosmitów. Książka może nie "powala", ale jest interesująca i ciekawa na tyle by sięgnąć po nią w jakiś miły, zimny wieczór. Polecam. Niebawem zabiorę się za resztę sagi.

elenkaa | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Pamiętam, jak zaczęłam oglądać serial Roswell i jaka byłam nim zafascynowana. Do tej pory pamiętam piosenkę z czołówki... Ostatnio, kiedy postanowiłam sobie przypomnieć ten serial, natrafiłam na informacje, że istnieją książki, na podstawie których powstał ten serial. Widocznie musiałam to przeoczyć dawno temu, kiedy oglądałam serial. I tak w jeden dzień przeczytałam tą pierwszą część :). Jest pisana bardzo prostym językiem, naprawdę młodzieżowym, ale dla fanów serialu jest to lektura obowiązkowa.

Penelope | 2013-11-25
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Od jakiegoś czasu jestem fanką serialowej wersji: "Roswell - W Kręgu Tajemnic" a jako fanka literatury nie omieszkałam zapoznać się z pierwowzorem serialu.

Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Ma ona tylko 154 strony.

Opowiada historię 17-letniej Liz, która mieszka w małym, sennym miasteczku słynnym z domniemanej katastrofy kosmicznego statku w 1947 roku. Dziewczyna pracuje w restauracji swojego ojca i właśnie tam pewnego dnia dochodzi do tragedii - zostaje ona postrzelona. Jest praktycznie umierająca. Ratuje ją kolega ze szkoły równolatek Max, którego zna właściwie całe życie i nigdy nie pomyślałaby, że chłopak tak bardzo różni się od innych. A mianowicie, że jest kosmitą. Od tej pory losy tej dwójki oraz ich przyjaciół się połączą.

Warto przeczytać - ja nigdy wcześniej nie spotkałam się z książką mówiącą o kosmitach. Jest to oczywiście literatura kobieca, młodzieżowa, trochę również przygodowa, trzymająca miejscami w napięciu. Również niewinna historia miłosna -...

kinia84p | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

Lata temu oglądałam serial "Roswell w kręgu tajemnic" kto nie widział to polecam. Kiedyś wyczytałam że powstał on na podstawie serii książek, ale wtedy nie było ich w Polsce. Kilka dni temu sobie o tym przypomniałam i znalazłam e-booki sześciu części. Nie jest to może wybitne dzieło ale chłonę ta serię jak szalona :)
Fabuła; Roswell znane z tego że w latach 40tych rozbił się tam statek kosmitów :) Liz zostaje poszczelona a uzdrawia ją jej szkolny kolega Max który okazuje się być kosmitą, jego sistra Isabel i przyjaciel Michael też. Ich tajemnice poznaje Liz, Maria i Alex razem stawiają czoło szeryfowi Valentiemu który pracuje dla rządowej organizacji zajmującej się kosmitami.
Bardzo mi się ta książka podobała, uwielbiałam ten serial, uwielbiam kosmitów (byłam zagorzałą fanką Z archiwum X :))
Polecam zwłaszcza młodym, to świetna odskocznia od wampirów (kosmici też są fajni- zapewniam)

Angie | 2013-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Wiem, że to nie jest najbardziej ambitna literatura, jednak od dzieciństwa mam słabość do serialu na podstawie tej serii i przez to z przyjemnością mi się czyta każdą część. Na pewno ją skończę.

Magdalena | 2012-05-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pierwsza z serii 10 książek o kosmitach z Roswell. Niestety w tłumaczeniu ukazało się tylko 5 pierwszych pozycji. Szybko się czyta o przygodach grupy przyjaciół i ich potyczkach z lokalnym szeryfrm, tak różnym od jego serialowego odpowiednika.

Aleksandra | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Nie była fanką serialu o Roswell. Jednak tą książkę przeczytałam jednym tchem. Z wielu względów przypomina mi Zmierzch. Tyle że zamiast wampirów są kosmici.

Vivan | 2012-12-28
Przeczytana: 26 stycznia 2011