SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc!

Okładka książki SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc! Klaudia Pingot
Okładka książki SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc!
Klaudia Pingot Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2013-09-19
2013-09-19
poradnik kobieta rozwój osobisty

Okładka książki FitMind. Schudnij bez diet Aleksandra Buchholz, Klaudia Pingot
FitMind. Schud... Aleksandra Buchholz...

Mam mieszane uczucia, książkę tę dostałam w prezencie. Szczerze, bardzo rzadko sięgam sama po tego typu treści psychologiczne, poradniki życia, może to mój błąd, sama nie wiem, bardzo się gryzę zawsze analizując treści w nich zawarte, bo oczywiście „ja wiem lepiej jak mam żyć”, i ciężko mi przez nie przebrnąć, z drugiej jednak strony, po czasie zauważam, że zaczynam każde słowo analizować, chcąc- nie chcąc sama zaczynam przytaczać słowa w nich zawarte, może o to właśnie chodzi w tego typu książkach że zmieniają myślenie, stare nawyki i sposób życia z czasem. Jeśli ktoś lubi tego typu poradniki „bez spiny” trochę z „jajem” to nie mogę jej nie polecić.

Specbabka…” to książka o kobietach i dla kobiet. Spędziłam z nią kilka wieczorów, sumiennie przerabiając zadane w niej ćwiczenia. Rozmyślałam o wielu kwestiach związanych tylko ze mną. Dawno nie zajmowałam się tak mocno sobą. I to chyba preludium do obudzenia w sobie super mocy.

Miarą piękna człowieczeństwa i kobiecości nie jest dążenie do doskonałości, lecz pełne akceptowanie swoich niedoskonałości. Tylko w takim momencie osiąga się doskonałość...

Od dawna interesuję się samorozwojem i myślałam że nic już nie może mnie zaskoczyć, aż do chwili do której sięgnęłam po książkę mojej ulubionej youtuberki Klaudii Pingot. Świetnie napisana książka przez kobietę dla kobiety. Na samym wstępie autorka zaskakuje czytelniczkę bardzo poruszającym, szczerym i osobistym listem którym łapie pierwsze plusy. Następnie prowadzi nas przez kolejne rozdziały, po co tu jesteśmy, jaki jest sens życia, czym jest randka randka z podświadomością, co oznacz kod zdrowego poczucia własnej wartości, jak korzystać z emocji, jak tworzyć lepszą wersję siebie i wiele więcej. Publikacja inna od wszystkich napisana w zabawny i bajkowy sposób a zarazem poruszająca bardzo ważne zagadnienia aby lepiej żyć, pozbyć się starych przekonań i stworzyć życie takim o jakim zawsze marzyłyśmy.

Obserwuję Klaudię na Youtubie i na Facebooku naprawdę JEST specbabką, co udowadnia co dnia, podejmuje ekstremalne wyzwania, nie boi się mówić o swojej przeszłości jest szczera i naprawdę pragnie zmienić świat. Bardzo jej kibicuję, wiele już osiągnęła i jest żywą bohaterką swojej książki. Polecam z całego serca warto przeczytać i powracać do książki bo jest małą kopalnią złota.

Dziękuję autorce i czekam na koleje publikacje MASZ KOBIETKO TALENT !!

Wspaniała, motywująca do podążania za własnymi marzeniami książka, napisana przez niesamowicie mądrą i pełną energii kobietę. Cieszę się, że od tej lektury zaczęłam rok :)

Często kupuję różne audiobooki i ebooki, gdy są w promocji i kosztują naprawdę niewiele. Jeśli książka bardzo mnie zainteresuje i mi się spodoba wówczas kupuję papierową wersję. Tak było też tym razem, zakupiłam za kilkanaście złotych audiobooka, jednak tej pozycji nie zakupię w formie papierowej. Nie dlatego, że była zła lub nieciekawa, absolutnie nie, po prostu nie czuję takiej potrzeby. Fajnie się słuchało Pani Klaudii, głos ma bardzo przyjemny, podaje fajne przykłady i bardzo życiowe, a więc jest też praktyka a nie tylko teoria. Ponadto historia anioła wysłanego na misję na ziemię i przygotowywanego do tego bardzo przypadła mi do gustu. Ćwiczenia też były fajne. Jednak nie znalazłam tu niczego nowego, czego gdzieś już bym nie czytała, nie wiedziała lub nie słyszała. Stąd nie kupię wersji papierowej.
Jednak jeśli wcześniej nie czytałaś tego typu ksiązek to polecam Ci ją jak najbardziej :)

"Ludzie, którzy rozumieją to, że sami tworzą prawdę o własnej rzeczywistości i życiu, stają się wolni i spokojni".

Wszelakie poradniki przedstawiające liczne złote rady jak żyć, bardzo często nie różnią się między sobą. Z pewnością jest to jeden z głównych powodów nie sięgania po tego typu publikacje przez czytelników, mających już za sobą lekturę kilku podobnych do siebie książek. Warto więc w tym kontekście opowiedzieć o perełce w morzu poradników, do jakiej udało mi się dotrzeć. Perełce wyróżniającej się na tle innych tego typu publikacji.

Klaudia Pingot to trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny i coach, twórca programów szkoleniowych, jak również co ciekawe była oficer CBŚ KGP. Autorka przeszła wiele szkoleń, zarówno w kraju jak i za granicą, a od dłuższego czasu prowadzi własną działalność gospodarczą. Lubi sport, intensywnie uprawia pływanie i biegi długodystansowe. Uważa, że nasza przyszłość zależy wyłącznie od naszych pragnień.

"SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc!" to poradnik którego nadawcą jest kobieta, skierowany wyłącznie do kobiet. Całość publikacji została podzielona na dwanaście rozdziałów. Rozdziałów bardzo różnie nazwanych, począwszy od "gwiezdnych wojen", a skończywszy na "żylecie". To książka mająca na celu zmotywowanie czytelniczek do zapoczątkowania potrzebnych zmian w swoim życiu.

Klaudia Pingot napisała trzysta cztery strony książki, której poszczególne elementy konstrukcyjne nie przystają do idei tradycyjnego poradnika. Pierwszym, widocznym elementem jest dość ryzykowny zabieg w postaci kierowania przez autorkę, w sposób bezpośredni, swoich przemyśleń wprost do odbiorcy tekstu. W taki oto sposób, każda czytelniczka doświadcza wrażenia, jakby książka skierowana była właśnie specjalnie do niej. Tę ciekawą formę uzupełniają liczne fragmenty napisane w formie listów do czytelniczek. Czytając cały poradnik możecie mieć wrażenie, że został on napisany tylko i specjalnie dla was. To trafiony zabieg, który niewątpliwie zachęca do zagłębiania się w kolejne strony publikacji. Poza tym pozwala niejako "zaprzyjaźnić" się z autorką.

Jak przedstawia Klaudia Pingot, SpecBabką może stać się każda z nas. Rady, jakie stają się treścią jej książki, dotyczą zmian w życiu kobiet. Zmian dotyczących wielu aspektów naszego życia, które na co dzień spychamy w głęboką podświadomość. Obszary o jakie zahacza autorka to realizowanie pasji, samoocena, brak umiejętności podejmowania decyzji, rozwój czy poczucie życiowego zadowolenia. Te i wiele innych kwestii zostało przedstawionych w sposób lekko humorystyczny, z pewną dozą sarkazmu i zdrowego podejścia. Nie ze wszystkimi radami i przemyśleniami autorki trzeba się zgodzić, jednakowoż, trzeba przyznać, że w wielu obszarach ma bezdyskusyjną rację.

Interesującym zabiegiem okazują się również wplecione w tekst poradnika komentarze trzech osób: wewnętrznego krytyka, realistki i marzycielki. Bardzo fajny zabieg, dowcipnie przedstawiony, oddziałuje na własne przemyślenia czytelniczek. Zainteresować może was również metoda czterech pytań kartezjańskich, porównanie prawa przyciągania do łowienia ryb, rozmowy stwórcy z istotą czy ćwiczenie pt. "metalustro". Publikacja naszpikowana jest wieloma takimi smaczkami. Poza tym na końcu książki znajdziecie inspirujące wywiady z prawdziwymi specbabkami, czyli kobietami spełnionymi życiowo.

Język jakim posługuje się autorka to bardzo proste słownictwo, nastawione na konkretny przekaz informacji. W tekście nie znajdziecie zbędnych opisów, czy rozwlekłego podejmowania konkretnego tematu. Autorka urozmaica książkę, wrzucając co chwilę coś innego.

"SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc!" to książka, do której będę zaglądać bardzo często, gdyż jej jednokrotna lektura jest po prostu niewystarczająca. Nie twierdzę, że poradnik Klaudii Pingot obudzi w was natychmiast kobiecą moc. To raczej książka, która być może obudzi w was motywację do zmian. Z pewnością skłania do przemyśleń i wewnętrznych refleksji. Sama jego konwencja odbiega znacznie od kształtu typowej dla tego gatunku publikacji. Warto więc zajrzeć.

Nikt z nas nie znosi pouczeń i wymądrzania się – każdy z nas wie, jak powinien żyć… Albo tak też nam się wydaje. Sama nie znoszę poradników. Nie znoszę książek, które mówią ludziom (a już na pewno mi!),jak żyć! Dlatego szerokim łukiem omijam poradniki. Ale do moich rąk trafiła „SpecBabka. Obudź w sobie kobiecą moc” Klaudii Pingot i już jej nie wypuściłam z rąk, dopóki nie doczytałam do końca.

Ta książka zmusza do przemyśleń. To nie jest typowy poradnik, może dlatego że autorka podaje dużo ciekawych przykładów, sporo ćwiczeń dla samych siebie, przeplata fajnym poczuciem humoru, nie „truje”, nie nudzi, nie ma pouczającego tonu. Za to uczy zdrowego – bo pozytywnego – nastawienia do świata i samych siebie. Po przeczytaniu „SpecBabki” niektóre kobiety w końcu naprawdę się do siebie uśmiechną.

Do przeczytania recenzji zapraszam tu:

to książka jak osiągnąć sukces, pozostając sobą. Książka ma akcent humorystyczny i pozwala zdystansować się do życia . Zawiera liczne rady.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty