Naucz ich, jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-2463-8
poradniki
Marta

Czy potrafisz bez lęku i zażenowania wyrażać własne zdanie? Umiesz sprawić, by zarówno partner, szef, jak i podwładny traktowali Cię w taki sposób, jakiego zawsze oczekiwałeś? Trzymasz emocje na wodzy, czy na najmniejsze słowo krytyki wybuchasz niczym wulkan? A może masz wrażenie, że inni wchodzą Ci na głowę, a Ty bezsilnie znosisz ten ciężar? Czy — niezależnie od znajomości podręcznikowej definicji — naprawdę wiesz, co oznacza asertywność w Twoim życiu?

Zachowanie asertywne to wyraz najwyższego szacunku — do siebie i innych. Na bycie asertywnym stać jedynie człowieka w pełni dojrzałego: kogoś, kto świadom jest własnych wad i zalet. Asertywna postawa życiowa pozwala w pełni korzystać z własnych praw, bez naruszania praw innych ludzi.

"I znów ta teoria" — pomyślisz. Jednak "Naucz ich, jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności" różni się od innych tym, że nauczy Cię praktycznych zachowań asertywnych. Zaczniesz swobodnie wyrażać swoje myśli w życiu prywatnym i zawodowym. Z czasem przestaniesz się bać i wstydzić uczuć powstałych w odpowiedzi na kontrowersyjne zachowania innych osób. Będziesz umiał powiedzieć "nie" i udźwigniesz ciężar bycia w centrum zainteresowania. Przyjdą nawet takie momenty, kiedy zupełnie świadomie pozwolisz sobie na bycie nieasertywnym!

Asertywność jest prawem do:
wyrażania własnych myśli i opinii oraz brania za nie odpowiedzialności;
mówienia "tak" i "nie" bez poczucia winy;
popełniania błędów i ponoszenia za nie odpowiedzialności;
proszenia o to, czego się chce;
szanowania i otrzymywania szacunku od innych ludzi;
wysłuchania i poważnego potraktowania;
odmówienia sobie i innym asertywnego zachowania.

źródło opisu: http://onepress.pl/

źródło okładki: http://onepress.pl

igor | 2019-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2019

ksiązka ciekawa można wiele się dowiedzieć z niej warto ją przeczytać taka ocena temu bo wiecej od niej oczekiwałem

Anna | 2019-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2019

Ciekawa pozycja do przeczytania, zawiera duzo cwiczen, wiec czytanie moze sie troszke wydluzyc o ich wykonywanie

Wiikusiia | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Rewelacyjny podręcznik, napisany bardzo przystępnym językiem, teoria często poparta przykładami, opisami przypadków. Po tej książce bardzo dużo zostaje w głowie, co najważniejsze - treść jest bardzo cenna, porady trafione.
Dla mnie jako osoby mającej problem z asertywnością, książka Pana Stolarczyka była kopalnia wiedzy i na pewno spróbuje jego wskazówki wprowadzić w życie. Bo jednak, aby być asertywnym potrzeba tak wiele i tak niewiele jednocześnie. Odpowiednia postawa, myśli i dobór słów, to klucz do sukcesu.
Polecam wszystkim:)

stefa | 2018-03-15

Książka konkretna, zwięzła, z licznymi przykładami z życia - również konkretnymi. Uważam, że można uznać ją za Biblię asertywności. Najlepsza książka o asertywności jaką spotkałam i z zainteresowaniem przeczytałam. Stoi u mnie na półce po to, aby do niej wracać. Polecam!

Łukasz Bartkowski | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016

Nie ważne czy każde nasze zachowanie jest bierne, czy część jest asertywna - z tej książki każdy wiele się nauczy. Książka pokazuje nam, jak mamy uczyć ludzi, aby traktowali nas w sposób, w jaki chcemy, zarówno jeżeli chodzi rodzinę, jak i przyjaciół, czy szefa. Książkę przeczytałem całą, a ćwiczenia w niej zawarte wykonuję po dziś dzień. To jest to czego szukałem, polecam ją na prawdę każdemu.

Alessa27 | 2016-09-06
Przeczytana: kwiecień 2016

Książka z dużą dawką motywacji, przykładów z życia samego autora z dodatkiem humoru, bez zbędnych opowiastek, informacji naukowych itp. Napisana prostym językiem co sprawia, że książkę czyta się "lekko" i przyjemnie. POLECAM!!! :)

Qusite | 2016-09-02

Przez pierwsze trzy rozdziały wydawało mi się, że nie bardzo wiem co autor ma na myśli. Książka zdawała się chaotyczna, a i autor co jakiś czas zadawał pytanie po co o czymś pisze, po chwili udzielając na nie odpowiedzi, która nie zawsze była przekonująca czy zrozumiała. Myślałem już, że nie ukończę tej książki, jednak od czwartego rozdziału rozwinęła się i stała interesująca. Uważam naukę z niej płynącą za cenną. Książka warta przeczytania. Oczywiście, jak każdy poradnik, nie czyta się jej z zapartym tchem od deski do deski, jednak przecież nie o to w niej chodzi. Polecam

jasamek | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Zacznę od podsumowania: moim zdaniem ta książka nie jest warta zakupu i przeczytania.
Temat asertywności jest warty poruszania, ale jest również tematem trudnym, z którym autor moim zdaniem sobie nie poradził. Większość książki jest bardzo chaotyczna, praktycznie każde zdanie zaczyna się od nowego akapitu. Pierwsza część książki to po prostu stenogram z wykładów pana Stolarczyka - trudny w odbiorze, z wieloma wtrąceniami autora, które utrudniają odbiór książki. Z 250 stron około 50 stron dotyczy "technik asertywności" i to są rzeczywiście strony warte przeczytania. Natomiast cała reszta jest "wypełniaczem", który jedynie zajmuje czas.
Być może dla kogoś kto pierwszy raz spotyka się z asertywnością ta książka będzie interesująca, ale dla mnie była niestety strata czasu.

MoznaPrzeczytac | 2014-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Asertywność. Termin na czasie, modny, często używany. W końcu takie mamy czasy – jeśli chcesz do czegoś dojść musisz rozpychać się łokciami, dbać przede wszystkim o siebie i własne interesy, a to nierozerwalnie łączy się z mniejsza dbałością o innych. Bo przecież tym jest asertywność w świadomości wielu z nas- umiejętnością mówienia nie. Ale czy na pewno? Czy jedno naprawdę wyklucza drugie? A może paradoksalnie asertywność to właśnie umiejętność powiedzenia TAK?

Książkę „Naucz ich, jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności” wybrałam ze względu na zainteresowanie tym zagadnieniem. Nie był to specjalnie rozwijany temat podczas moich studiów psychologicznych, stąd pewien niedosyt. Nigdy nie byłam też na treningu asertywności, natomiast sporo o nich słyszałam od znajomych. Część z nich była zadowolona, część twierdziła, że niewiele się dowiedzieli i tylko stracili czas i pieniądze. Zachęcona faktem, iż autorem niniejszej publikacji jest trener specjalizujący się w...

Duncan | 2014-03-27

Kupując tę książkę nastawiałem się że w końcu nauczę się "rozpychać łokciami". Jednak już na samym początku autor mówi że to nie tak będzie.

Książka jest bardzo dobra, po prostu. To co było dla mnie najbardziej wartościowe to nie nauka technik asertywności ale przypomnienie o pewnych prawach które każdy z nas ma. Asertywność to nie jest mówienie "nie bo nie", to świadome decyzje podejmowane zawsze w zgodzie z nami samymi. To właśnie jest główna mądrość.

Techniki także są opisane w przystępnym sposób. Każda z nich jest także poparta przykładem tak, aby łatwiej było je zapamiętać.

Polecam każdemu a w szczególności ludziom którzy chcą lepiej siebie zrozumieć.