Upadek myśli konserwatywnej w Polsce

Wydawnictwo: Nortom
Spacerolog

Roman Dmowski (1864-1939), jeden z najwybitniejszych polityków polskich i mężów stanu XX wieku, w Upadku myśli konserwatywnej w Polsce", zdefiniował patriotyczne obowiązki Polaków oraz program i zadania, stojące przed narodem polskim i narodową demokracją na przełomie XIX i XX wieku. Program polityczny opracowany przez Romana Dmowskiego stanowi rzadki fenomen w dziejach myśli politycznej, gdyż po przeszło stu latach od sformułowania, pozostał nadal w głównym zarysie w pełni aktualny. W prezentowanej pracy autor ukazał działalność konserwatystów polskich na tle myśli konserwatywnej w Europie, porównując z programem i działalnością narodowej demokracji. Publikacja bardzo cenna obecnie,gdy ponownie jest zagrożona tożsamość narodowa Polaków i suwerenność państwa polskiego, po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

źródło opisu: http://www.nortom.pl

źródło okładki: http://www.nortom.pl