Gondwana i inne wiersze

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
poezja
arcticpolecat

"Krzysztof Karasek jest krytykiem, eseistą, także powieściopisarzem, a przede wszystkim poetą Nowej Fali, prądu poetyckiego lat siedemdziesiątych. Jego poezja, nie nagłośniona publicystyką polityczną, nie wsparta stemplem emigracyjnym, jest najpoważniejszym artystycznym głosem pokolenia przełomu. Ładunek myślowy, filozofia i samoświadomość tej poezji ma najwyższy współczesny ciężar gatunkowy"
Zbigniew Bieńkowski "Ekspres Wieczorny" 1992, nr 210

źródło opisu: Wydawnictwo ISKRY, Warszawa 2006