Święty brat Albert. Święci uśmiechnięci

Seria: Święci Uśmiechnięci
Wydawnictwo: Święty Wojciech
religia
vandenesse

Kolejny tomik ukazujący się w serii Święci uśmiechnięci przybliży dzieciom i rodzicom postać Brata Alberta. To historia małego Adama Chmielowskiego – chłopca o wielkiej wyobraźni, który pragnął zostać malarzem. Ale życie jego okazało się o wiele bogatsze. Co mu przyniosło? I co sam Adam przyniósł światu? Przeczytajcie sami! Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi – zapewnia...

Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi – zapewnia Eliza Piotrowska, autorka książki – też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład.

Dla dzieci od 5 do 10 lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Święty Wojciech, 2012

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/

Wanda_Agnieszka | 2018-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Piękny wiersz o życiu świętego brata Alberta. Dobre ilustracje. Polecam

AnnaSikorska | 2017-09-21

Książki Elizy Piotrowskiej cieszą się w naszym domu dużym powodzeniem. Moja córka chętnie sięga zarówno po lektury z serii „Święci uśmiechnięci”, „Ciocia Jadzia”, jak i tłumaczenie „Tupcia Chrupcia”, którego chyba zna każdy przedszkolak. Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiła się książka „Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może” pomagająca dzieciom zapamiętać trudne reguły ortografii. Pisarka ma wielki dar tworzenia pięknych obrazów słowem. Z niezwykłą wprawą pobudza dziecięcą wyobraźnie. Tak jest też i w serii „Święci uśmiechnięci”.
Proste opowieści dostosowane do potrzeb małych czytelników sprawiają, że książki czyta się bardzo przyjemnie. Do tego większość lektur dla dzieci autorstwa Elizy Piotrowskiej wzbogacona jest jej ilustracjami. Tak jest również w przypadku serii książek „Święci uśmiechnięci” wydajnej przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Wśród opowieści nie zabraknie życiorysu świętego Mikołaja z Miry, świętej Faustyny Kowalskiej, świętego Jana Pawła II,...

Ula2005 | 2015-03-03

:-)

BiG_m | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Pisana wierszem historia Adama Chmielowskiego malarza, który później został św. Albertem, opiekunem bezdomnych i założycielem Przytuliska oraz zakonów Albertynów i Albertynek. Duże przyjemne dla oka obrazki, no i przesłanie :-) Niestety dla trzy latka trochę zbyt długa - mały zawsze daje radę wysłuchać ją do momentu, gdy Adam rezygnuje z malarstwa i wstępuje do zakonu jezuitów.. No cóż ;-)
Polecam!