Święty brat Albert. Święci uśmiechnięci

Seria: Święci Uśmiechnięci
Wydawnictwo: Św. Wojciech
religia
vandenesse

Kolejny tomik ukazujący się w serii Święci uśmiechnięci przybliży dzieciom i rodzicom postać Brata Alberta. To historia małego Adama Chmielowskiego – chłopca o wielkiej wyobraźni, który pragnął zostać malarzem. Ale życie jego okazało się o wiele bogatsze. Co mu przyniosło? I co sam Adam przyniósł światu? Przeczytajcie sami! Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi – zapewnia...

Zapraszamy do miłej i pożytecznej lektury. Ze świętymi – zapewnia Eliza Piotrowska, autorka książki – też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład.

Dla dzieci od 5 do 10 lat.

źródło opisu: Wydawnictwo Święty Wojciech, 2012

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl/

BiG_m | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Pisana wierszem historia Adama Chmielowskiego malarza, który później został św. Albertem, opiekunem bezdomnych i założycielem Przytuliska oraz zakonów Albertynów i Albertynek. Duże przyjemne dla oka obrazki, no i przesłanie :-) Niestety dla trzy latka trochę zbyt długa - mały zawsze daje radę wysłuchać ją do momentu, gdy Adam rezygnuje z malarstwa i wstępuje do zakonu jezuitów.. No cóż ;-)
Polecam!

Ula2005 | 2015-03-03