Cieniorodni

Cykl: Zrodzeni z mroku (tom 3)
Wydawnictwo: Bellona
Shadowborn
Sophie Carmen

Poznajemy świat widziany oczami przedstawicieli wszystkich trzech magicznych ras żyjących w tajemniczym świecie. Dowiadujemy się, dlaczego klątwa, która Imogene rzuciła na Minhorne, zdołała przetrwać tak wiele stuleci, dlaczego magia jest tak mocna na dalekich Rubieżach i – przede wszystkim – kim są tajemnicze istoty określane mianem Cieniorodnych. Wartka akcja przyjmuje nieoczekiwane zwroty i zapewnia zaskakujące rozwiązania skomplikowanych zagadek, z jakimi na swojej drodze zmagają się Balthasar Hearne, jego żona Telmaine oraz baron na włościach Strumheller – Ismael di Studier.Tajemnicze, wciągające, rewelacyjne!Alison Sinclair potrafi pisać fantasty tak, jakby opisywała rzeczywistość.Genialne!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: własne

Kaga | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

To już ostatni tom trylogii. Szkoda. Tak smakowity i fascynujący kąsek, lektura godna uwagi, że wręcz aż boli stwierdzenie, że co, że jak, że już koniec?

Niestety, ale... koniec.

Autorka odwaliła kawał dobrej roboty, kreując świat. Postacie są bezbłędnie realistycznie nakreślone, ich potrzeby, działania i moralność w ten czy inny sposób, dyktowana jest nie kaprysem sytuacji, ale doświadczeniem (lub jego brakiem). Kreuje się więc realistyczny, dobry kawał czytadła. Minusem jest być może nieco chaotyczne sposób przedstawiania sytuacji między poszczególnymi postaciami, ale... da radę przywyknąć. Dzięki temu mamy całkiem niezły podgląd sytuacyjny.

W końcu mamy możliwość zapoznać się z samymi "Cieniorodnymi". Ta tajemnicza rasa, będąca obiektem żartów i kpin, mitów i legend, okazuje się istnieć, żyć... być bardzo realnym zagrożeniem. Co więcej, wpływa na wcześniej poznanych bohaterów, na ich życie i decyzje, zmusza do zmierzenia się z wieloma, często zaskakującymi sytuacjami. Akcja w...

Fantasy-Bestiarium | 2015-02-23

"Cieniorodni" to trzeci tom, znakomitej trylogii "Zrodzeni z mroku" oraz nazwa trzeciej z występujących w powieści ras. Poza Cieniorodnymi mamy jeszcze Światłorodnych i Ciemnorodnych, rasy różniące się od siebie w wielu kwestiach i szczegółach. Autorka serwuje nam ciekawą fabułę, wątki realne jak i zupełnie zmyślone. W tym galimatiasie dziwnych pomysłów i nietuzinkowych bohaterów czytelnik odnajduje się o dziwo całkiem sprawnie.

Przenosimy się do świata widzianego oczami przedstawicieli trzech potężnych ras, dla których magia jest kwestjom niezwykle istotną. Przyjdzie dowiedzieć się nam o tajemniczej klątwie, która została rzucona przez Imogene na Minhorne oraz dlaczego udało się jej przetrwać tak wiele wieków. Na dalekich Rubieżach magia jest wyjątkowo silna, a istoty zwane Cieniorodnymi nadal pozostają tajemnicą. Z czym przyjdzie zmierzyć się Balthasarowi Hearne oraz jego żona Telmaine? Jakie plany ma baron Strumheller - Ismael di Studier? Zapraszam Was do lektury, a z pewnością...

zosia | 2017-09-28
Na półkach: Trylogia, Przeczytane, 2017