Zaginiona kartoteka. Utracone Dziedzictwa

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Cykl: Zaginiona kartoteka (tom 3)
Wydawnictwo: G+J
The Lost Files: The Fallen Legacies
lorien
joly_fh

Przed Numerem Cztery, trójka członków Loryjskiej Gardy została pojmana i zabita. Ich historie nie zostały opowiedziane – aż do teraz…

Numer Jeden dopadli w Malezji.

Numer Dwa w Anglii.

Numer Trzy w Kenii.

Teraz po raz pierwszy poznasz ich historię – jak odkrywali swoje moce, jak ukrywali się przed Mogadorczykami i kiedy zaczęli uciekać, w obawie o swoje życie.

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Roza_V_Barlow | 2019-03-10
Przeczytana: 28 lutego 2019

Ta część podobała mi się trochę mniej od poprzedniej, ale i tak przyjemnie się czytało. Wydarzenia były ciekawe, szczególnie spodobało mi się to, że widzieliśmy wszystko z innej perspektywy, poznaliśmy bohatera "wrogów", to było naprawdę ciekawe. Było mi też trochę smutno czytając tę książkę, ponieważ polubiłam główną bohaterkę, która niestety była tylko w głowie...

Daniel | 2017-07-08
Przeczytana: 07 lipca 2017

Bardzo dobry pomysł napisać serię kartotek. Szkoda tylko, że takie krótkie.

Anka Sejwa | 2017-03-09
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 09 marca 2017

Uwielbiam całą serię o Loryjczykach, Mogadorczykach i Ziemianach... Jest rewelacyjna!!! W tej części poznajemy Adamusa i śledzimy jego perypetie. W jaki sposób rozwinie się jego znajomość z Pierwszą??? Czy zaskarbi sobie szacunek ojca i przyrodniego brata??? Jak potoczą się losy pozostałej dwójki Gardów??? Przekonajcie się sami, bo warto zapoznać się z tą lekturą!!!

Ladyflower123 | 2016-11-30
Przeczytana: 24 listopada 2016

Rozejrzyj się wokół… Są wśród nas. Obserwują ... Problemu nie ma, jeśli nie jesteś Gardem. Przynajmniej na razie możesz czuć się bezpieczny. Wszystko zacznie Cię interesować, jak ukończą polowanie. Wtedy przyjdzie pora na ludzkość i naszą planetę Ziemię.

Nie zaczęłam od początku cyklu, czyli nic nowego w moim przypadku. Po poszukiwaniach w sieci dowiaduje się, że to trzecia część serii „Zaginiona kartoteka„. Tom ten diametralnie różni się od pozostałych części, może dlatego też nie odczułam żadnego braku informacji. Nie odniosę się do innych części, bo najzwyczajniej w świecie jeszcze ich nie znam, ale jak już dopadnę je w swoje ręce, nie omieszkam podzielić się opinią.

Głównym bohaterem jest syn dyktatora Mogadorczyków. Zostaje mu powierzone ciężkie zadanie. Ma udać się w najgłębiej skrywane myśli wroga, by wydobyć z nich istotne informacje na temat całej misji. Co, jednak jeśli w chłopcu pojawią...

MarCyśka | 2015-09-12
Przeczytana: 10 września 2015

W tej "Zaginionej Kartotece" poznajemy młodego Mogadorczyka i przeżywamy wydarzenia z jego punktu widzenia. Dowiadujemy się też, kim byli numer Pierwszy, Drugi i Trzeci. Bardzo ciekawa, szkoda, że krótka, bo przeczytałabym więcej :)
Jeśli zaczniesz czytać, nie oderwiesz się, dopóki nie skończysz (a skończysz ją zdecydowanie za szybko). Chcę dowiedzieć się więcej o Adamie!

Villiana | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Po wszystkich częściach opowiedzianych ustami Loryjczyków, tutaj dostajemy coś zupełnie innego, mianowicie historię widzianą oczami młodego Mogadorczyka, syna Generała. Poznajemy też wydarzenia, jakie miały miejsce przed akcją wszystkich poprzednich części, dowiadujemy się, w jaki sposób zgięły numery przed Czwórką.

Całość wciągająca i interesująca. Jesteśmy towarzyszami rozterek narratora, Adamusa, który do czasu eksperymentu swojego ojca jest całkiem normalnym mogadorskim chłopcem, starającym się żyć wg zasad Wielkiej Księgi i wierzącym w mogadorską progresję, chcącym być przede wszystkim godnym synem swojego wymagającego ojca. Później jednak okoliczności sprawiają, że Adamus zaczyna mieć wątpliwości co do słuszności mogadorskiej sprawy.

Podobał mi się w tej książce zupełnie inny punkt widzenia niż do tej pory. Postać Adamusa również była interesująca i przekonywująca, a zakończenie historii pozostawia mnie w niepewności… Mam nadzieję, że zobaczę go jeszcze na stronicach...

patrikulus | 2015-02-15

Najlepsza z kartotek, wzruszająca opowieść o przyjaźni jaka wywiązuje się pomiędzy Mogadorczykiem Adamusem, synem Generała, a Gardą numer jeden, która mimo swojej śmierci żyje w umyśle chłopaka. Z jej pomocą następuje w nim przemiana i postanawia pomóc ocalałym Loryjczykom, sprzeciwiając się w ten sposób własnemu ojcu.

Karolina | 2014-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2014

"Utracone Dziedzictwa" to zupełnie inne spojrzenie na wojnę Lorien-Mogadore. Historia opowiedziana z punktu Mogadorczyka jest równie interesująca co pozostałe części autorstwa pana Lore. Bardzo szybko i fajnie się czytało.

susanjones | 2014-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2014

Jeśli śledzisz na bieżąco historię Gardów, to zdajesz sobie sprawę, że poza faktem śmierci trójki pierwszych Loryjczyków na Ziemi, nie wiesz nic o nich i ich życiu.

I tutaj pojawia się Zaginiona Kartoteka: Utracone Dziedzictwa spisana przez ich śmiertelnego wroga.

Książkę czyta się błyskawicznie, wręcz pożera się jednym tchem.

2namelessgirls | 2014-07-15

Przed Numerem Cztery, była jeszcze trójka innych Gardów, dotąd nam jeszcze nieznanych. W jaki sposób zostali wytropieni i zabici? W tej książce autor odsłania nam rąbka tajemnicy.
Przyznam szczerze, że książka mnie bardzo zaskoczyła. Poznajemy w tej powieści działanie Mogadorczyków od środka, co zawsze pozostawało tajemnicą w poprzednich częściach cyklu.
Zostaje nam przedstawiony podział Mogów na naturalnie urodzonych, czyli tych szlachetnych i wysoko postawionych w hierarchii oraz zrodzonych w kadziach. Ci drudzy to w większości zwykli żołnierze idący zawsze na pierwszy ogień.
Na początku powieści spotykamy się z naturalnie urodzonym Adamusem, w skrócie Adamem, synem Generała, który ubolewa nad synem. Adam wrodził się w matkę, nie jest krzepki ani muskularny, jest szczupły, lecz zwinny oraz niesamowicie sprytny i przebiegły. W przeciwieństwie do swojego adoptowanego brata, barczystego i wielkiego, tępego półgłówka, którego matka zmarła przy porodzie, a ojciec w walce podczas...