Zaginiona kartoteka. Utracone Dziedzictwa

Okładka książki Zaginiona kartoteka. Utracone Dziedzictwa
Pittacus Lore Wydawnictwo: G+J Cykl: Zaginiona kartoteka (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zaginiona kartoteka (tom 3)
The Lost Files: The Fallen Legacies
G+J
2013-09-25
2013-09-25
Michał Juszkiewicz
lorien

więcej Więcej

Bardzo mi się podobało

Ta część podobała mi się trochę mniej od poprzedniej, ale i tak przyjemnie się czytało. Wydarzenia były ciekawe, szczególnie spodobało mi się to, że widzieliśmy wszystko z innej perspektywy, poznaliśmy bohatera "wrogów", to było naprawdę ciekawe. Było mi też trochę smutno czytając tę książkę, ponieważ polubiłam główną bohaterkę, która niestety była tylko w głowie...

Bardzo dobry pomysł napisać serię kartotek. Szkoda tylko, że takie krótkie.

Uwielbiam całą serię o Loryjczykach, Mogadorczykach i Ziemianach... Jest rewelacyjna!!! W tej części poznajemy Adamusa i śledzimy jego perypetie. W jaki sposób rozwinie się jego znajomość z Pierwszą??? Czy zaskarbi sobie szacunek ojca i przyrodniego brata??? Jak potoczą się losy pozostałej dwójki Gardów??? Przekonajcie się sami, bo warto zapoznać się z tą lekturą!!!

Rozejrzyj się wokół… Są wśród nas. Obserwują ... Problemu nie ma, jeśli nie jesteś Gardem. Przynajmniej na razie możesz czuć się bezpieczny. Wszystko zacznie Cię interesować, jak ukończą polowanie. Wtedy przyjdzie pora na ludzkość i naszą planetę Ziemię.

Nie zaczęłam od początku cyklu, czyli...

W tej "Zaginionej Kartotece" poznajemy młodego Mogadorczyka i przeżywamy wydarzenia z jego punktu widzenia. Dowiadujemy się też, kim byli numer Pierwszy, Drugi i Trzeci. Bardzo ciekawa, szkoda, że krótka, bo przeczytałabym więcej :)
Jeśli zaczniesz czytać, nie oderwiesz się, dopóki nie skończysz (a skończysz ją zdecydowanie za szybko). Chcę dowiedzieć się więcej o...

Po wszystkich częściach opowiedzianych ustami Loryjczyków, tutaj dostajemy coś zupełnie innego, mianowicie historię widzianą oczami młodego Mogadorczyka, syna Generała. Poznajemy też wydarzenia, jakie miały miejsce przed akcją wszystkich poprzednich części, dowiadujemy się, w jaki sposób zgięły numery przed Czwórką.

Całość wciągająca i interesująca. Jesteśmy towarzyszami...

Najlepsza z kartotek, wzruszająca opowieść o przyjaźni jaka wywiązuje się pomiędzy Mogadorczykiem Adamusem, synem Generała, a Gardą numer jeden, która mimo swojej śmierci żyje w umyśle chłopaka. Z jej pomocą następuje w nim przemiana i postanawia pomóc ocalałym Loryjczykom, sprzeciwiając się w ten sposób własnemu ojcu.

"Utracone Dziedzictwa" to zupełnie inne spojrzenie na wojnę Lorien-Mogadore. Historia opowiedziana z punktu Mogadorczyka jest równie interesująca co pozostałe części autorstwa pana Lore. Bardzo szybko i fajnie się czytało.

Jeśli śledzisz na bieżąco historię Gardów, to zdajesz sobie sprawę, że poza faktem śmierci trójki pierwszych Loryjczyków na Ziemi, nie wiesz nic o nich i ich życiu.

I tutaj pojawia się Zaginiona Kartoteka: Utracone Dziedzictwa spisana przez ich śmiertelnego wroga.

Książkę czyta się błyskawicznie, wręcz pożera się jednym tchem.

• Chcę w prezencie
  • 2014