Zdrada małżeńska w dziewiętnastowiecznych pałacach i dworach ziemiańskich

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Olena

Problem podjęty przez Ninę Kapuścińską-Kmiecik uznać należy za wyjątkowo atrakcyjny badawczo. Mimo że tematyka ziemiańska cieszy się dużym zainteresowaniem historyków, badania Autorki mają w dużym stopniu charakter pionierski. Tekstem monografii zainteresowani będą historycy dziejów społecznych, z pewnością podjęty problem ma szansę zainteresować również szerszy krąg czytelników. Niewątpliwym walorem pracy jest jej interdyscyplinarność (poza aspektami interesującymi historyka, znaleźć tu można elementy z zakresu socjologii, psychologii, literaturoznawstwa).

źródło opisu: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl

źródło okładki: https://wydawnictwo.uni.lodz.pl