Zaklinacz

Wydawnictwo: Ares 2

Co by było, gdyby w jednym szeregu stanęli Wiedźmin Geralt, Conan Barbarzyńca, oraz Leon Zawodowiec? Co by było, gdyby świat, w którym żyli, pełen był odniesień do największych fantastycznych dzieł literackich i filmowych? Co by było, gdyby opisano to z rozmachem Tolkiena i z humorem Monty Pythona? Te pytania są tylko z pozoru retoryczne. Odpowiedzi na nie, znajdziesz Drogi Czytelniku, na...

Co by było, gdyby opisano to z rozmachem Tolkiena i z humorem Monty Pythona?
Te pytania są tylko z pozoru retoryczne. Odpowiedzi na nie, znajdziesz Drogi Czytelniku, na kartach tej książki.
Zanurz się w szalonym świecie Zaklinacza, gdzie wszystko jest możliwe. Weź udział w wyprawie, której nie sprostałaby Drużyna Pierścienia.
Poznaj magię, która przerasta nawet możliwości Harry Pottera.
Dowiedz się, jak powstała legenda o Wiedźminie.
Odkryj setki nawiązań do najbardziej znanych dzieł fantastycznych, które tworzą tło tej niezwykłej powieści. Parafrazując słowa pewnej postaci z filmu, którą też spotkasz na kartach tej książki:
Zaklinacz jest jak cebula. Nie, nie śmierdzi jak wspomniane przed chwilą warzywo - możesz się o tym organoleptycznie przekonać, drogi czytelniku, wąchając nabyty egzemplarz książki. Chodzi o warstwy. Podobnie jak cebula, tak i ta powieść składa się z wielu warstw. Odkryjesz jedną, pod nią znajdzie się następna i jeszcze jedna i kolejna.
Tylko od Ciebie i Twojego stanu wiedzy zależy, jak wiele tych ukrytych aluzji odkryjesz.

Marek Adamkiewicz | 2011-01-19

Od całej powieści zdecydowanie lepsze było wprowadzające opowiadanie, zamieszczone bodajże w pierwszym numerze magazynu "Science Fiction".

ototto | 2012-12-20

Nie warto pisać niczego na temat fabuły. Warto po prostu wziąć ją do rąk na jeden czy dwa wieczory (nie zajmie więcej czasu) i zapoznać się z absolutnym mistrzostwem wplatania znakomitych postaci literatury, filmu, gier komputerowych i historii, tej prawdziwej, w zwykłą, w miarę prostą opowieść o podróży pełnej przygód.
Dlaczego tylko 6 gwiazdek? Bo to tylko deser po daniu głównym - tonie książek, które trzeba poznać, żeby choć trochę się przy tej powieści zabawić. A deser dania głównego nie przerośnie.

nebeski | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Straszna grafomania. Książka jest obiektywnie słaba, jakby komuś w liceum za bardzo się nudziło, więc postanowił... pisać, bo przecież każdy może:) Smutne jednak jest to, że ktoś to jednak wydał:)

Jedyna książka Roberta J. Szmidta której nie czytałam - poza moim zasięgiem.
Alpha Team - kilka opowiadań dostępnych w tym zbiorze - zamówiłam w bibliotece - czekam.

Chemik | 2013-09-05
Przeczytana: październik 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lubię klimaty Westchnickiego ;)

Krzysztof Ruszkiewicz | 2015-02-16

Naj lepszy moment :)
Conan i wiedźmin na drodze mijają Shrecka niosącego na ramieniu Fionę i osioł brykający do okoła - ha ha ha :)
Historia powaliła mnie na kolana, potem na twarz a na koniec stwierdzam że to wszystko ze śmiechu.
Tak udanej hybrydy już dawno nie czytałem.
Pomysł bomba.
Jeszcze długo będę tę książkę miło wspominał.
Dobra robota mistrzu Robercie.

Andman | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016