Fourty-Four Poems
poezja, literatura, wiersze
Wolfgang

Seamus Heaney (ur. 1939) to najwybitniejszy poeta irlandzki od czasów Yeatsa, od głośnego debiutu w r. 1966 zbierający entuzjastyczne opinie krytyki. W jego poezji, powstającej pod ciśnieniem skomplikowanej sytuacji, konfliktów i podziałów w Irlandii, ważną rolę odgrywa sprzeciw wobec wszelkich postaci szowinizmu i nietolerancji, ochrona pojedynczego istnienia przed przemocą, instynktem okrucieństwa i złem tkwiącym w naturze ludzkiej.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,1317,44-wiersze

Mateusz Piotrowski | 2014-06-25

Trochę nie mój typ poezji gdyż bardzo skupiony jest na własnych przeżyciach i doświadczeniach i nie zgłębia "prawd ogólnych". Jeden wiersz wywarł na mnie silne wrażenie a mianowicie kara. Nawet dla tego jednego wiersza warto jest sięgnąć po ten tomik.

ovillo | 2017-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Nobel 1995 "za dzieła o lirycznej piękności i etycznej głębi, które chwalą cuda dnia codziennego i żywą przeszłość"
Heaney nie wymyśla, nie kombinuje. Pisze o tym, co mu bliskie, o zachwycie słodkimi jagodami i rozczarowaniu, że ich słodycz trwa nie dłużej, niż dzień. I choć nie kopie torfu jak jego dziadek, dzięki swoim utworom staje się częścią łańcucha, wiodącego w przeszłość

mojecthulhe | 2017-05-10
Przeczytana: 2004 rok