Beskid Makowski. Mapa Compass 1:50 000

Wydawnictwo: COMPASS

Jest to mapa jednostronna w skali 1:50 000. Przedstawia cały obszar Beskidu Makowskiego (zwanego też Beskidem Średnim lub Myślenickim) oraz fragmenty Beskidów: Małego, Wyspowego i Żywieckiego. Swym zasięgiem obejmuje tereny od Wadowic na zachodzie po Dobczyce i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Beskid Makowski składa się z wielu rozczłonkowanych pasm górskich i wzniesień pomiędzy którymi wyrzeźbione...

Beskid Makowski składa się z wielu rozczłonkowanych pasm górskich i wzniesień pomiędzy którymi wyrzeźbione zostały doliny górskie. Najwyższym szczytem jest Mędralowa (1169 m n.p.m.). Pozostałe pasma osiągają wysokość do 700 – 800 m n.p.m. Jest to obszar dość gęsto zaludniony. Lasy występują jedynie w wyższych partiach.
Jest to atrakcyjny, choć mało popularny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Do największych ośrodków turystyki górskiej na tym obszarze należą Sucha Beskidzka i Maków Podhalański. Region ten wyróżnia się pod względem etnograficznym. Zamieszkują go różne grupy etnograficzne, czego odzwierciedleniem jest m.in. folklor i zabudowa wsi.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Na rewersie mapy znajdują się: obszerne opisy o przedstawionym terenie, informator krajoznawczy, barwne fotografie, plan centrum Myślenic, mapka Dróżek Kalwaryjskich oraz wybrana baza noclegowa. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

źródło opisu: http://www.compass.krakow.pl/

źródło okładki: http://www.compass.krakow.pl/