Irak. Mapa

Wydawnictwo: Gizi Map
9789632042992

Skala: 1:1 750 000 Miejsce wydania: Węgry, Budapeszt Opis tytułu: Mapa Iraku opracowana przez węgierskie wydawnictwo Gizi Map, wydana ze wzmocnioną, tekturową okładką, która stanowi naturalne zabezpieczenie mapy. Na zewnętrznej okładce umieszczono bardzo ogólną, polityczną mapkę regionu, w którym położony jest Irak. Wymiary mapy po całkowitym rozłożeniu to 73 na 68 centymetrów. Mapa posiada...

Skala: 1:1 750 000
Miejsce wydania: Węgry, Budapeszt

Mapa posiada legendę opisaną językami: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim, arabskim. Przy pomocy 10 barw przedstawiono zróżnicowanie terenu w 200-metrowych przedziałach wysokościowych (przedziały opisane są zarówno w metrach jak i w stopach).

Na mapie znajdziemy takie informacje jak: drogi podzielone na sześć kategorii wraz z oznaczeniami tych ważniejszych i odległościami w kilometrach, przebieg linii kolejowych, rurociągów, gazociągów, granic administracyjnych i państwowych. Na mapie można zobaczyć ponadto położenie: jezior, bagien, pustyń, a także lotnisk i obiektów archeologicznych.

Mapa posiada siatkę geograficzną, na której dodatkowo każde pole pomiędzy pełnymi wartościami podanymi w stopniach, jest oznaczone za pomocą liter w poziomie i cyfr w pionie. Ułatwia to odszukanie miejscowości, bowiem w indeksie nazw znajdującym się obok mapy, właśnie za pomocą tych oznaczeń opisano ich dokładną lokalizację.

źródło opisu: http://bezdroza.pl

źródło okładki: http://bezdroza.pl