Inwestowanie w oparciu o analizę wolumenu

Tłumaczenie: Przemysław Janicki
Wydawnictwo: Onepress
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Investing with Volume Analysis: Identify, Follow, and Profit from Trends
rynek
biznes, finanse

Autor niniejszej książki zdołał zebrać w jednym miejscu opis najważniejszych metod i teorii, składających się na analizę wolumenu na rynkach akcji. Doprowadził do zrównania cen i wolumenu jako dwóch czynników składających się na dynamikę rynków i poszczególnych walorów. Całość prezentowanego wykładu zamknął w użytecznej i czytelnej formie przewodnika, nie stroniąc od licznych analogii (ułatwiających zrozumienie trudniejszych pojęć) i okazjonalnego humoru.Richard W. Arms jr, Arms AdvisoryCzytaj rynek niczym książkęŚwiat papierów wartościowych jest niezwykle dynamiczny i rządzi się swoimi prawami. Gdy próbujesz dokonać udanych inwestycji, co rusz trafiasz na trudne podejścia i śmiercionośne przepaście. Obecnie sprawne poruszanie się po meandrach rynków finansowych nie jest tak proste, jak było jeszcze dekadę temu. Dlatego koniecznie uzupełnij swój warsztat inwestora o analizę techniczną, w szczególności zaś o jedną z jej metod - analizę wolumenu.Wolumen to doskonałe narzędzie do rozszyfrowywania rynku. Skupia się głównie na zaangażowaniu inwestorów. Dzięki niemu możesz się dowiedzieć, kiedy istniejący trend rośnie w siłę, a kiedy zaczyna słabnąć. Ta drobna wskazówka powinna niejeden raz uratować Cię od dużych spadków i pozwolić wypatrzyć bardzo dobre momenty wejścia na rynek.Uznany analityk techniczny Buff Dormeier odkrywa przed Tobą mechanizmy tego, w jaki sposób wolumen potwierdza, interpretuje i wyprzedza ruchy cen akcji. Zapoznaj się z treścią tej książki, by bezbłędnie odczytać to, co każdego dnia chce Ci przekazać rynek.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion

moneygrabbing | 2016-04-11
Na półkach: Inwestowanie
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Fajna książka, która opisuje, że wartość wolumenu jest bardzo istotny i inwestorzy zapominają go robiąc analizy techniczne. Książkę czyta się szybko i jest łatwa w przekazie.

Krystian Kilian | 2017-03-02
Czołczomiaka | 2016-12-28