Nie daj sobie wmówić. 20 mitów, którymi władza ogłupia społeczeństwo

Książka z ogromnym potencjałem - chwytliwy temat, ciekawy dobór mitów. Dla jednych odkrywcza, dla innych nic nowego...
Autora "złapałam" jednak na nieścisłościach - kwoty jakimi operował w jednym z rozdziałów, były wyssane z palca. Przez to, cała książka traci na wiarygodności.
Minusem był również brak korekty! Literówki, błędy w datach, "sierotki", błędy w interpunkcji sprawiały, że odechciewało się czytać. Styl autora również pozostawiał wiele do życzenia. Książka pisana na kolanie.

Jak dla mnie to nic tutaj nadzwyczajnego nie ma. Myślę jednak, że wiele ludzi (większość?) będzie w ciężkim szoku po zapoznaniu się z treścią tej książki. Nie dam więcej gwiazdek, bo niestety książka pomimo wspaniałej treści sprawia wrażenie jakby nie została do końca zredagowana. Nie przeszkadza to zbytnio w czytaniu ale jest widoczne. Poza tym oczywiście polecam każdemu, w sam raz na jeden wieczór. Chociaż może nie, bo później może być ciężko zasnąć wiedząc co się dookoła nas dzieje.

Jest to jedna z tych książek, które chciałem napisać :). Autor postanowił zmierzyć się z 20-stoma mitami jakie funkcjonują w polskim życiu publicznym związane m.in. Z ZUS-em, KRUSem, Kartą Nauczyciela, pomocą społeczną, przywilejami, demografią itd.

Mity obalane są rzeczowo, dobrze i transparentnie przedstawione jest stanowisko autora poparte twardymi faktami liczbowymi oraz licznymi autentycznymi historiami ludzi, którzy zderzyli się z patologią aparatu państwowego.

Z treści wyłania się obraz marnotrawstwa, które hamuje nasz rozwój gospodarczy. Państwo wydaje nie swoje pieniądze i nie na siebie. W efekcie nie działa tu bodziec oszczędnego wydawania oraz skrupulatnego poszukiwania najlepszej z możliwych okazji. Za to stwarza przestrzenie dla złodziei i cwaniaczków. Państwo działa nieefektywnie.

Lektura obowiązkowa dla każdego.

Ta krótka książka jest opozycją dla cudów opisywanych w telewizorze i przez rządzących. Dane w tekście poparte są oficjalnymi raportami i autentycznymi historiami ludzi, którzy musieli zmierzyć się z machiną państwa. Polecam ludziom, którzy chcą przekonać się, że można coś zrobić samemu bez interwencji lub wkładu urzędników.

Autor obala kilkanaście popularnych mitów na temat konieczności interwencji państwa w nasze życie.Popiera to danymi statystycznymi, odwołaniami do historii.

• 2016
  • 2015