Wall Street od podszewki

Inside Out: The Dennis Levine Story
83-901298-1-7
biznes, finanse
Marcin Janusz

Wall Street od podszewki to szczera opowieść przestępcy finansowego, który ze szczytu władzy trafia do więzienia. Ta książka to przestroga jak pierwszy, niemal niewinny krok naruszający zasady etyki, niczym uruchomione domino wciąga i pogrąża coraz bardziej. Ta książka to też zimny prysznic dla graczy i inwestorów finansowych, ukazuje jak często ich dorobek całego życia zależy od grymasu i zabawy tych wielkich. Warto też tę książkę polecić ku przestrodze i zastanowieniu również ambitnym, żądnym sukcesu młodym ludziom, by przestrzec ich przed łatwym sukcesem bez zasad.

kuba | 2012-10-21
Przeczytana: październik 2011

Książka wybitna, bo porusza "wybitny" temat. Otwarcie opisuje przekręty z fuzjami w latach 70-tych i 80-tych w USA. Levine jednak przedstawia siebie jako "czystego" gracza i trochę ofiarę.

Prawdziwa historia była jednak trochę inna i jest opisana w "Den of thieves" i "The Predator's ball". Obie te książki niestety dostępne tylko dla anglojęzycznych czytelników - z tego, co wiem nie istnieją ich tłumaczenia. Ale opisują tę samą historię poprzez fakty, a nie z perspektywy zamieszanego w inside trading Levine'a.

Dla zainteresowanych tematem M&A konieczność!

Kornel Tymcio | 2013-01-21

Wspomnienia bankiera inwestycyjnego z NY. Jeśli interesujesz się rynkami finansowymi, giełdą, bankowością bardzo zaciekawi Cię ta pozycja.

Gared | 2017-07-27
Breakdancer | 2017-06-17