Jak zrobić cud gospodarczy w Polsce

Seria: Biblioteka Wolności
Wydawnictwo: 3S Media
9788361935780
ekonomia, wolny rynek, gospodarka
biznes, finanse

Laffer dowiódł ponad wszelką wątpliwość, że podnoszenie podatków powyżej pewnej granicy przynosi skutek odwrotny do zamierzonego: im wyższe podatki, tym niższe wpływy do budżetu. Lafferowi nie uwierzyła Europa – i mamy skutki: zamiast wzrostu, niemal recesja. Nie uwierzyła mu także Polska – dlatego ciągle nowe rządy, na wszystkie problemy budżetowe mają tylko jedną odpowiedź – podwyższanie podatków. Tymczasem recepta na gospodarczy cud jest dokładnie odwrotna – obniżanie podatków. Jak to należy robić? Odpowiedź znajduje się w tej książce.

źródło opisu: Wydawnictwo 3 S Media, 2017

źródło okładki: http://www.3smedia.pl/