Indie. W poszukiwaniu sacrum. Wydanie 1

Okładka książki Indie. W poszukiwaniu sacrum. Wydanie 1 Emilia Kubik, Rafał Kubik
Okładka książki Indie. W poszukiwaniu sacrum. Wydanie 1
Emilia KubikRafał Kubik Wydawnictwo: Helion turystyka, mapy, atlasy
Kategoria:
turystyka, mapy, atlasy
Wydawnictwo:
Helion
Język:
polski
ISBN:
9788376611150
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Indie. W poszukiwaniu sacrum Emilia Kubik, Rafał Kubik
Ocena 7,3
Indie. W poszu... Emilia Kubik, Rafał...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
439
247

Na półkach:

Książka jest formatu A4 co mnie zszokowało i uszczęśliwiło jednocześnie. Zdjęcia oddają rzeczywistość życia w Indiach, pokazują codzienność, święta i religie. Komentarze dodają uroku, a krótkie teksty odnośnie położenia geograficznego, historii kraju czy religii w nim panujących, pomagają dociekliwym zrozumieć kulturę Indii. Jestem ciekawską osobą odnoście innych krajów, więc bardzo się cieszę, że ta książka jest taka, a nie inna. Bardzo Wam ją polecam jeśli macie ochotę poznać bliżej ten kraj.

Fragment tego tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:
http://jabluszkooo.blogspot.com/2016/10/46-emilia-i-rafa-kubik-indie-w.html

Książka jest formatu A4 co mnie zszokowało i uszczęśliwiło jednocześnie. Zdjęcia oddają rzeczywistość życia w Indiach, pokazują codzienność, święta i religie. Komentarze dodają uroku, a krótkie teksty odnośnie położenia geograficznego, historii kraju czy religii w nim panujących, pomagają dociekliwym zrozumieć kulturę Indii. Jestem ciekawską osobą odnoście innych krajów,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
3996
2029

Na półkach: , ,

Nie łatwo przekazać ducha i atmosferę kraju, w którym życie codzienne wypełnia poczucie stałej obecności sacrum. Najpełniej da się to uczynić poprzez zdjęcia: twarze nieznanych osób pełne są emocji, wykonywane w skupieniu modlitewne gesty ujmują prostotą, a monumentalne świątynie i egzotyczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Fotografie są dopełniane przez słowa komentarza, które sprawiają, że wyjątkowy kraj i zamieszkujący go ludzie stają się bliżsi. Niniejszy album pozwala wkroczyć w świat nieogarniony, tajemniczy i pełen głębi. Pozwólmy się w tę piękną podróż zaprosić.Tyle mówi nam okładka

Fascynująca podróż przez jeden z najbardziej tajemniczych i pięknych krajów jakimi są Indie.
Przeludniony, pełen kontrastów, niewyobrażalne bogactwo styka się tu ze skrajnym ubóstwem.
Kraj w którym nowoczesność wciąż walczy z przesądami.
Książka przekazuje nam czym jest indyjska filozofia życia, sacrum i profanum.
Pielgrzymi, wiara i wędrówka w poszukiwaniu odpowiedzi.

Przepiękne zdjęcia dodają nie tylko uroku ale i stanowią całość z tekstem, który jest tylko tłem do przedstawienia świata w obrazach.
Zachwycający, to odpowiednie słowo.
Dziękuję Grupie Wydawniczej Helion za udostępnienie mi tej pozycji.

Nie łatwo przekazać ducha i atmosferę kraju, w którym życie codzienne wypełnia poczucie stałej obecności sacrum. Najpełniej da się to uczynić poprzez zdjęcia: twarze nieznanych osób pełne są emocji, wykonywane w skupieniu modlitewne gesty ujmują prostotą, a monumentalne świątynie i egzotyczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Fotografie są dopełniane przez słowa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
27
13

Na półkach:

Piękny album autorstwa dwójki ludzi naprawdę pasjonujących się Indiami. Jego ogromną zaletą jest, że wychodzi poza sztampowe ujęcia w stylu ,,Tadź Mahal i przy okazji inne budynki w Złotym Trójkącie''. To nie jest tylko przegląd przykładów architektury. Szczególnie cenię sobie ujęcia ulicznego życia i zbliżenia twarzy zwykłych mieszkańców Indii, z wypisanymi na nich radościami i smutkami ich życia.

Piękny album autorstwa dwójki ludzi naprawdę pasjonujących się Indiami. Jego ogromną zaletą jest, że wychodzi poza sztampowe ujęcia w stylu ,,Tadź Mahal i przy okazji inne budynki w Złotym Trójkącie''. To nie jest tylko przegląd przykładów architektury. Szczególnie cenię sobie ujęcia ulicznego życia i zbliżenia twarzy zwykłych mieszkańców Indii, z wypisanymi na nich...

więcej Pokaż mimo to

avatar
567
443

Na półkach: , ,

To książka pisana przez pasjonatów Indii. Miesiąc w Indiach obudził w nich tęsknotę, której kolejne siedem nie zaspokoiły. A w domu nauka hindi, praktykowanie jogi, prowadzenie stron azjapoludniowa.pl i kubiksy.com, tłumaczenie Krisznamurtiego, pisanie przewodników. Dopełniają się w swoich pasjach. Jak bym chciała wyciągnąć J. na siedem miesięcy do Indii!
Z tej podróży autorzy przywieźli obrazy Indii, które mnie też frapują swoją duchowością. To właściwie album, jak sam tytuł wskazuje: w poszukiwaniu sacrum. Pełen naprawdę pięknych zdjęć. Samo oglądanie ich już jest podróżą po krajobrazach, po religiach, po twarzach. Trochę tu na temat geografii, historii, kultury Indii. Krótko, w pigułce. O społeczeństwie, mozaice ras i charakterów, jak pisze autorska para. Charakterów cudnie uchwyconych na twarzach. Łapanych w ich codzienności i podczas radości świąt. A potem temat albumu - święte Indie. Święte w hinduizmie z jego pielgrzymowaniem, świętymi rzekami, sadhu, miejscami, charakterystycznymi świętami, z których najsławniejsze jest Holi i Diwali. Święte w islamie, tym który zachwyca w architekturze Wielkich Mogołów, ale i tym z ogarniętego wojną domową Kaszmiru. Święte w buddyzmie, który tu się zrodziwszy wywędrował w świat. Do dziś jednak jak chrześcijanie do Jerozolimy, buddyści pielgrzymują do Biharu i Uttar Pradesh, by stąpać po ziemi, po której chodził Budda, medytować w miejscu, gdzie doświadczył oświecenia, chodzić po ruinach sławnego kiedyś uniwersytetu w Nalandzie, gdzie w V-XIII wieku n.e. kształciło się z 10 tysięcy studentów. Albo iść coraz wyżej ku buddyjskim klasztorom w himalajskim Ladakh. Na miliard trzysta milionów mieszkańców, z których niewielu mówi o sobie: "jestem ateistą" przypadają też mniej liczni wyznawcy innych religii: powstałego w Indiach, zasłaniającego usta, by nie skrzywdzić (połknięciem) nawet muchy dżinizmu, sikhizmu (zrodzonego z syntezy islamu i hinduizmu) i szukających tu schronienia przed prześladowaniami bahaizmu i zaratusztrianizmu. No i oczywiście chrześcijaństwo, zarówno to głoszone przez świętego Tomasza, jak i wprowadzane przez portugalskich czy angielskich kolonizatorów.
Zachwycona patrzę na zdjęcia Emilii i Rafała Kubików. Miło mi odkrywać, że szukamy Indii w podobnych książkach (cytaty z "W Azji" Terzaniego i z "Podróży z Herodotem" Kapuścińskiego). Podziwiam: skąd oni znaleźli świętego Ambrożego, dyskusję Aleksandra Wielkiego z braminem (wydany przez Watykan manuskrypt "Brahman Episode")?!
Znów cuduję się zdjęciom i wypatruję, czy nie znajdę nowych podpowiedzi na temat książek o Indiach "Podróż na Wschód" Junga mam gdzieś w bibliotece, na razie tylko napoczętą, ale "Czego Zachód nauczył się od Wschodu w XX wieku?" krakowskiego antropologa Andrzeja Flisa nie znam. Ciekawa jestem czego? Jak myślicie? Pierwsze co się narzuca, to że nauczył się od Indii: idei "walki bez przemocy" (jak myślałam) i zmiany postawy wobec przyrody (w tym świata zwierząt). Wg autora obie idee "godziły w światopogląd chrześcijański". Zupełnie się z tym nie zgadzam, więc z ciekawością przeczytam, ale to już insza inszość.
Wracając do albumu. Znalazłam w nim błąd - wykuta w VIII wieku n.e. w skale świątynia Kajlasanatha (Kajlaś, Kailash) w Elurze znajduje się w Maharasztrze, a nie w Madhya Pradesh. Wiem, bo akurat w niej byłam. Gdy trafiam na błąd, zastanawiam się, jak jest z resztą informacji. Na ile mogę im ufać? Kilka posprawdzałam w innych źródłach. Mogę ufać, a błąd to ludzka rzecz.
Polecam! Bardzo ciekawe zdjęcia i ucieszyło mnie ujęcie Indii od strony duchowej.

To książka pisana przez pasjonatów Indii. Miesiąc w Indiach obudził w nich tęsknotę, której kolejne siedem nie zaspokoiły. A w domu nauka hindi, praktykowanie jogi, prowadzenie stron azjapoludniowa.pl i kubiksy.com, tłumaczenie Krisznamurtiego, pisanie przewodników. Dopełniają się w swoich pasjach. Jak bym chciała wyciągnąć J. na siedem miesięcy do Indii!
Z tej podróży...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2304
2041

Na półkach: , , ,

Piękne zdjęcia z długimi, ciekawymi komentarzami. Polecam wielbicielom Indii.

Piękne zdjęcia z długimi, ciekawymi komentarzami. Polecam wielbicielom Indii.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    71
  • Przeczytane
    13
  • Indie
    6
  • Posiadam
    6
  • Podróżnicze
    2
  • 2012
    1
  • Poszukuję w bibliotekach
    1
  • XP&R
    1
  • X ✿ 2010
    1
  • Chcę w prezencie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Indie. W poszukiwaniu sacrum. Wydanie 1


Podobne książki

Przeczytaj także