Indie. W poszukiwaniu sacrum

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Obrazy Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bezdroża
978-83-7661-115-0
Indie, fotografia polska
albumy
Monika

Monika | 2010-09-03
Przeczytana: 03 września 2010

Piękne zdjęcia z długimi, ciekawymi komentarzami. Polecam wielbicielom Indii.

eR_ | 2015-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Nie łatwo przekazać ducha i atmosferę kraju, w którym życie codzienne wypełnia poczucie stałej obecności sacrum. Najpełniej da się to uczynić poprzez zdjęcia: twarze nieznanych osób pełne są emocji, wykonywane w skupieniu modlitewne gesty ujmują prostotą, a monumentalne świątynie i egzotyczne krajobrazy zapierają dech w piersiach. Fotografie są dopełniane przez słowa komentarza, które sprawiają, że wyjątkowy kraj i zamieszkujący go ludzie stają się bliżsi. Niniejszy album pozwala wkroczyć w świat nieogarniony, tajemniczy i pełen głębi. Pozwólmy się w tę piękną podróż zaprosić.Tyle mówi nam okładka

Fascynująca podróż przez jeden z najbardziej tajemniczych i pięknych krajów jakimi są Indie.
Przeludniony, pełen kontrastów, niewyobrażalne bogactwo styka się tu ze skrajnym ubóstwem.
Kraj w którym nowoczesność wciąż walczy z przesądami.
Książka przekazuje nam czym jest indyjska filozofia życia, sacrum i profanum.
Pielgrzymi, wiara i wędrówka w poszukiwaniu odpowiedzi.

Przepiękne...

Tamanna | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 16 czerwca 2011

To książka pisana przez pasjonatów Indii. Miesiąc w Indiach obudził w nich tęsknotę, której kolejne siedem nie zaspokoiły. A w domu nauka hindi, praktykowanie jogi, prowadzenie stron azjapoludniowa.pl i kubiksy.com, tłumaczenie Krisznamurtiego, pisanie przewodników. Dopełniają się w swoich pasjach. Jak bym chciała wyciągnąć J. na siedem miesięcy do Indii!
Z tej podróży autorzy przywieźli obrazy Indii, które mnie też frapują swoją duchowością. To właściwie album, jak sam tytuł wskazuje: w poszukiwaniu sacrum. Pełen naprawdę pięknych zdjęć. Samo oglądanie ich już jest podróżą po krajobrazach, po religiach, po twarzach. Trochę tu na temat geografii, historii, kultury Indii. Krótko, w pigułce. O społeczeństwie, mozaice ras i charakterów, jak pisze autorska para. Charakterów cudnie uchwyconych na twarzach. Łapanych w ich codzienności i podczas radości świąt. A potem temat albumu - święte Indie. Święte w hinduizmie z jego pielgrzymowaniem, świętymi rzekami, sadhu, miejscami,...

Jabłuszkooo | 2016-10-02
Przeczytana: 01 października 2016

Książka jest formatu A4 co mnie zszokowało i uszczęśliwiło jednocześnie. Zdjęcia oddają rzeczywistość życia w Indiach, pokazują codzienność, święta i religie. Komentarze dodają uroku, a krótkie teksty odnośnie położenia geograficznego, historii kraju czy religii w nim panujących, pomagają dociekliwym zrozumieć kulturę Indii. Jestem ciekawską osobą odnoście innych krajów, więc bardzo się cieszę, że ta książka jest taka, a nie inna. Bardzo Wam ją polecam jeśli macie ochotę poznać bliżej ten kraj.

Fragment tego tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

KrzysztofIwanek | 2014-11-01

Piękny album autorstwa dwójki ludzi naprawdę pasjonujących się Indiami. Jego ogromną zaletą jest, że wychodzi poza sztampowe ujęcia w stylu ,,Tadź Mahal i przy okazji inne budynki w Złotym Trójkącie''. To nie jest tylko przegląd przykładów architektury. Szczególnie cenię sobie ujęcia ulicznego życia i zbliżenia twarzy zwykłych mieszkańców Indii, z wypisanymi na nich radościami i smutkami ich życia.

Niwemang | 2016-09-18
Przeczytana: wrzesień 2016