Cuda natury

83-85412-21-2
przyroda, album
albumy
kamk

Książka niniejsza zabiera czytelnika w podróż po mapie, trasą wyznaczoną przez cuda przyrody. Niektóre z nich znajdują się w księgach rekordów: Zatoka Hudsona ? największa zatoka świata, jezioro Titicaca w Peru - najwyżej położony żeglowny zbiornik wód śródlądowych, amerykański Most Tęczowy - największy znany naturalny most na świecie. Piękność innych dziwów przyrody, jak choćby wapiennych szczytów Guilin w Chinach lub doskonała symetria Góry Fudżi w Japonii, od stuleci były natchnieniem poetów i malarzy. Jeszcze inne, jak Wezuwiusz we Włoszech lub Vatnajokull na Islandii, uosabiają niszczącą potęgę. Każde z tych dzieł natury ma swe własne wyjątkowe cechy i wywiera niezwykłe wrażenie, stąd też wiele z nich uznano za tak ważne składniki dziedzictwa przyrody, że objęto je ochroną w parkach narodowych, które mają zachować dla przyszłych pokoleń radość ich podziwiania.

źródło opisu: pascal

źródło okładki: zdjęcie autorskie

justi | 2011-07-26

Przepiękny album, dobre zdjęcia i ciekawe informacje.

książek: 2009
gorofil | 2016-05-21