Robert Doisneau

Tłumaczenie: Edyta Tomczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Icons". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Taschen
Robert Doisneau
83-89192-11-X
paryż, fotografia
albumy
Paulina

Robert Doisneau, który dokumentował życie Paryża, jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli fotografii humanistycznej XX wieku. Jedno z jego najsłynniejszych zdjęć paryskich, zrealizowanych w marcu 1950 roku, to para młodych, całujących się ludzi, stało się ono symbolem Paryża - miasta kochanków. Ten album to zbiór najbardziej znanych fotografii Roberta Doisneau. Tekst w trzech językach:...

Tekst w trzech językach: polskim, angielskim i francuskim.

HSztFot | 2015-08-23

Album z krótkimi tekstami biograficznymi i pięknie dobranymi zdjęciami. Fotografie Doisneau sa obrazowe, czasem zabawne, czasem poprostu ładne. Sporo w nich piękna i dbałości o kadr, od czego dzisiaj się nieco odchodzi. Bardzo dobra jakość reprodukcji. Do przeglądania w wolnej chwili. Najładniejszy album fotograficzny i najładniejszy album w ogóle jaki można mieć. Ale dla wydawnictwa Taschen to chyba reguła.

Delur | 2014-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Fotograf ulic, barów, zapleczy. Fotograf życia codziennego, zwykłych ludzi, Paryża. Czarno-białe zdjęcia w niezwykłym przedziale od lat 30tych do 80tych.

Omnikoron | 2012-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2012

Bardzo przyjemny, niewielkoformatowy zbiór zdjęć francuskiego fotografa Roberta Doisneau.

Szaronka | 2016-06-19
MagdaLena | 2015-08-20