Eros w kimonie. Świat niezwykłych rozkoszy

Tłumaczenie: Anna Cieśla
Wydawnictwo: Arkady
Erotismo giapponese
Japonia, shunga, erotyka
albumy

Tradycja Kraju Wschodzącego Słońca, od czasu jego narodzin obfituje w odniesienia do seksualności. Przy tym, w przeciwieństwie do społeczeństw europejskich i tych, w których upowszechniły się sztywne nakazy religii monoteistycznych, seksualność japońską cechowała przede wszystkim radość i swoboda, bez żadnych negatywnych obciążeń i skojarzeń. Seksualność traktowano zawsze w Japonii jako niezbywalną potrzebę zgodną z naturą ludzką, której nie wolno tłumić, lecz w pełni zaspokajać.

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

Agnieszka_Markiewicz | 2011-03-16
Przeczytana: 16 marca 2011

Cztery gwiazdki. Nie tyle ze względu na tekst samego Moreny, co ze względu na wszystkie zamieszczone w albumie fragmenty tekstów oryginalnych: powieści, poezji, poradników medycznych. O seksualności Japończyków do początków XX wieku w oparciu o obrazy shunga.

Kohana | 2017-01-01
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam