Diabelski kandydat

The Hell Candidate
horror polityczny
horror
Luu

Mówiono, że Hunter Peale nie ma szans, aby zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Był miłym, spokojnym, przeciętnym mężczyzną, z mniej niż przeciętnymi szansami na zwycięstwo w wyborach. Nagle wszystko zmieniło się... Tajemniczy głos wyszeptał mu słowa pokusy... Ogromne tłumy zaczęły łkać i padać na kolana podczas jego przemówień... Książę Piekła zawarł pakt z człowiekiem, który zasiadał w...

Książę Piekła zawarł pakt z człowiekiem, który zasiadał w Owalnym Gabinecie. Stawką tego układu są dusze wszystkich ludzi żyjących na ziemi... Stawką jest cały świat...

źródło opisu: Wydawnictwo REBIS, 1994

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ewelina | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Jest to bardzo mocna i dosadna książka, poruszająca temat przemiany człowieka, umiarkowanego, przyjaznego, o ustalonym z góry celu w "bestię" dążącą do tego celu po trupach. Przy czym stwierdzenie dążenia "po trupach" jest tu użyte nie przypadkowo. Akcja łączy w sobie elementy fantastyczne i rzeczywiste. Jest to ubrana w czasem wulgarny język, opowieść walki dobra ze złem. Jak w wielu tego typach opowieści to dobro zwycięża, jednakże jest to okupione dużymi stratami. Jest tu wiele erotyki, brutalnych opisów, dlatego książka nadaje się tylko dla dorosłych czytelników. Mamy tu wiele odmian różnego typu zjawisk. Prób poznania ludzkiej psychiki... tego co to strach, co to ból, co to wstyd itp. i do czego potrafią one doprowadzić. Jak bardzo człowiek wyjaśnia swoje złe postępowanie dobrymi motywami, by zmniejszyć swoją winę.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza nosi tytuł Walka, druga zaś to Upadek. Już po samych tytułach możemy domyślić się niezbyt pozytywnych obrotów...

Grot | 2015-11-11

Może za niska ocena, ale czytałem ją dość dawno i tylko dwie rzeczy z niej utkwiły mi w pamięci:

1. Bardzo wciągająca
2. Bardzo zboczona

słoneczko | 2015-11-26
Przeczytana: marzec 2015

Oj zawiodłem się.

Luu | 2013-06-29
Przeczytana: 2012 rok

Autorowi nie można odmówić, że stworzył postaci z krwi i kości. Każdy bohater posiada własny charakter i styl bycia. Akcja toczy się w środowisku polityków, tak więc cyników aksamitnych dla publiczności i szorstkich w obejściu za zasłoniętą kurtyną mamy pod dostatkiem.

Jak przystało na horror, książka serwuje nam chwile autentycznej grozy, a zjawiska nadprzyrodzone (czy one dzieją się naprawdę, czy tylko w głowie bohatera?) posiadają prawdziwie nieziemską, diaboliczną moc.

Fabuła posiada wiele mocnych stron, jednak równie wiele słabości. W mojej opinii istnieje między nimi względna równowaga, dlatego całość oceniam jako przeciętną z plusem.

Melba | 2014-02-21
Przeczytana: maj 2013

Szkoda czasu. Treść zawarta w tytule, zakończenie słabe, główny bohater nijakowaty mamaj, miałam ochotę potrząsnąć nim kilka razy, taki był beznadziejny. Kilka scen orgii to jednak za mało dla kogoś, kto od książki oczekuje więcej niż łóżkowe akrobacje głównych bohaterów.

Adam | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Dawno nie czytałem tak głupiej i absurdalnej książki jak "Diabelski Kandydat" Mimo tego, podobało mi się!
Spędziłem z tą książką dwa udane wieczory i mam ochotę zapoznać się z innymi tytułami tego autora :)

| 2014-01-19
Przeczytana: 23 maja 2009

Spokojny, niekonfliktowy, niczym nie wyróżniający się mężczyzna, kandydat startujący na stanowisko głowy państwa. Jego szanse gwałtownie wzrastają gdy podpisuje pewien pakt.. Jedna z lepszych powieści Mastertona.

JACEK5891 | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

doskonała książka mało która tak wciąga a kocówka mistrzostwo trzyma za ....... do koca polecam

Kalegar | 2015-12-17
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Fajne, ale chyba się robię po woli za stary na takie książki.

justicedoubleu | 2015-12-28
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Książka znana też jako "Kandydat z piekła"