Wydatki domowe pod kontrolą

Wydawnictwo: Replika
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
joly_fh

Marzysz o rodzinnych wakacjach? Zdarzyło Ci się odłożyć towar na sklepową półkę? Brak Ci pewności podczas wizyty w banku? A może po prostu chciałabyś mieć wreszcie jakiś zapas na koncie? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to książka właśnie dla Ciebie! „Domowe wydatki pod kontrolą, czyli gdzie pieniądze się rozchodzą i jak je zatrzymać” to poradnik, który w prosty,...

Marzysz o rodzinnych wakacjach?
Zdarzyło Ci się odłożyć towar na sklepową półkę?
Brak Ci pewności podczas wizyty w banku?
A może po prostu chciałabyś mieć wreszcie jakiś zapas na koncie?

„Domowe wydatki pod kontrolą, czyli gdzie pieniądze się rozchodzą i jak je zatrzymać” to poradnik, który w prosty, przystępny sposób pomoże Ci m.in.:

– wyjść z dołka finansowego, jeśli w nim jesteś;

– nauczyć Cię, jak mądrze kontrolować przepływ pieniędzy i jak oszczędzać z głową;

– zrozumieć pojęcia z dziedziny finansów, z którymi spotykasz się każdego dnia.

Z książki dowiesz się także, jak zarządzać domowym budżetem, jaki wybrać rodzaj karty bankowej czy kredytu (jeśli rozważasz taką opcję) oraz co zrobić, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów np. przy korzystaniu z karty bankomatowej.

Przekonaj się, że o domowych finansach możesz wiedzieć praktycznie wszystko – zobacz, jakie to proste!

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2013

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=470

| 2014-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Niedługo po założeniu konta bankowego i konta oszczędnościowego zaczęłam spisywać swoje wydatki. Początkowo robiłam to na oko - zapisywałam w kalendarzu jakieś większe sumy, dość niedokładnie, bo zaokrąglając je w górę, często o czymś zapominałam lub przypadkowo pomijałam. Potem doszłam do wniosku, że takie nieprecyzyjne, niedokładne robienie czegoś nic mi nie daje i nie ma sensu. Stworzyłam więc sobie specjalny plik w Excelu, wykreowałam tabelkę umożliwiającą mi wpisywanie konkretnych rzeczy i ich dokładnych cen oraz bardzo sumiennie wszystko tam wpisywałam. Przyznam szczerze, że bardzo mi to pomogło, bo nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego ile i na co wydaję, a okazało się, że wydaję za wiele i na kompletne bzdury. Tabelka zawierająca w sobie zestawienie wydatków z okresu lipiec-grudzień nauczyła mnie bardzo wiele. Od systematyczności w uzupełnianiu jej, do rozsądnego kupowania i dłuższego zastanawiania się nad tym czy naprawdę czegoś potrzebuję. Innymi słowy - zdziałała...

| 2016-09-29
Przeczytana: 04 stycznia 2014