Córka kogoś innego

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Somebody else`s daughter
adopcja, narkomania, dziecko

Nate Gallagher - zakochany w narkomance - został ojcem w bardzo młodym wieku, ale ci dwoje, żyjąc bez perspektyw, zmuszeni byli oddać dziecko do adopcji.Teraz, po siedemnastu latach, Nate prowadzi już zwyczajne życie, jest nauczycielem i składa ofertę pracy w prywatnej szkole średniej w Berkshires. Z premedytacją. Bo tam właśnie uczy się Willa, adoptowana córka Goldingów - bogatych sponsorów szkoły.
W miasteczku życie pozornie wydaje się sielanką. Jednak to, co ukrywa Gallagher, okaże się mało szokujące przy problemach dyrektora szkoły i jego żony, czy nawet samych państwa Goldingów... Bo jak mówi jedna z postaci tego dramatu: "Każdy z nas ma na sumieniu coś, czego żałuje..."

źródło opisu: Wydawnictwo C&T

źródło okładki: Wydawnictwo C&T

książek: 1900
Julka | 2013-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Książka bardzo mi się podobała: ciekawa fabuła zawierająca wszystkiego po trochu (problemy narkomanii, adopcji, małżeńskie, czarne interesy i charaktery,złe skłonności seksualne, dwa zabóstwa...), napisana dobrym językiem, w sam raz dialogów i opisów. W sumie powieść ze szczęśliwym zakończeniem, choć nie dla wszystkich :(
Polecam - lektura ciekawa i trzymająca w napięciu.

Magda | 2014-03-15
Przeczytana: marzec 2014

Dość ciekawa fabuła. Losy kilku rodzin łączą się ze sobą w zaskakujący sposób. Nie spodziewałam się jedynie kryminalnego zakończenia powieści. Kiepski styl(być może niezbyt udolne tłumaczenie).Czyta się dość szybko, choć akcja nie jest może zbyt wartka.

viltis | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Ani dobra, ani zła. Powiedziałabym, że nijaka, jednak końcówka raczej pozytywnie mnie zaskoczyła. Fabuła w porządku, chociaż nic mnie w niej nie zaskoczyło. Wszystko było zbyt jednostajne, coś niby się działo, ale nie było to aż tak wciągające i niesamowite jak bym tego oczekiwała.

Generalnie książka w porządku, chociaż bohaterowie dość przeciętni - z wyjątkiem Jacka, którego nie potrafiłam rozgryźć nawet na ostatnich stronach.

asenata | 2013-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Oj akcja to się rozwija i rozwija i rozwija.... 3/4 książki to wprowadzenie bohaterów, opis ich życia + zdarzenia z teraźniejszości, które w zasadzie nic nie wnoszą do treści. Końcówka to wybuch zdarzeń, ale na dość naiwnym poziomie. Ale za to jest tu wszystko, można wybierać - adopcja, morderstwo, pornografia, przemoc psychiczna i fizyczna, narkotyki no i do tego oczywiście miłość. Nuda.

Alicja | 2015-01-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: maj 2014

Czasami błędy młodości ciągną się za nami przez całe życie.

Małgorzatka | 2014-08-01
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Ciekawa i dobrze się czytało

Basia | 2017-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2017