Córka kogoś innego

2013-04-15
2013-04-15
Ewa Horodyska
adopcja narkomania dziecko

Nie ukrywam, że z początku fabuła toczyła się jak flaki z olejem. Jednak z czasem się rozkręciła. Jednak nie było jakiegoś wielkiego szału by fabuła książki wciągała. Historia sama w sobie nie jest zła. Jest ciekawa ale dupy nie urywa. Porusza kilka wątków, które razem tworzą spójną całość.

Ani dobra, ani zła. Powiedziałabym, że nijaka, jednak końcówka raczej pozytywnie mnie zaskoczyła. Fabuła w porządku, chociaż nic mnie w niej nie zaskoczyło. Wszystko było zbyt jednostajne, coś niby się działo, ale nie było to aż tak wciągające i niesamowite jak bym tego oczekiwała.

Generalnie książka w porządku, chociaż bohaterowie dość przeciętni - z wyjątkiem Jacka, którego nie potrafiłam rozgryźć nawet na ostatnich stronach.

Czasami błędy młodości ciągną się za nami przez całe życie.

Czasami błędy młodości ciągną się za nami przez całe życie.

Ciekawa i dobrze się czytało

Ciekawa i dobrze się czytało

Dość ciekawa fabuła. Losy kilku rodzin łączą się ze sobą w zaskakujący sposób. Nie spodziewałam się jedynie kryminalnego zakończenia powieści. Kiepski styl(być może niezbyt udolne tłumaczenie).Czyta się dość szybko, choć akcja nie jest może zbyt wartka.

Oj akcja to się rozwija i rozwija i rozwija.... 3/4 książki to wprowadzenie bohaterów, opis ich życia + zdarzenia z teraźniejszości, które w zasadzie nic nie wnoszą do treści. Końcówka to wybuch zdarzeń, ale na dość naiwnym poziomie. Ale za to jest tu wszystko, można wybierać - adopcja, morderstwo, pornografia, przemoc psychiczna i fizyczna, narkotyki no i do tego oczywiście miłość. Nuda.

Książka bardzo mi się podobała: ciekawa fabuła zawierająca wszystkiego po trochu (problemy narkomanii, adopcji, małżeńskie, czarne interesy i charaktery,złe skłonności seksualne, dwa zabóstwa...),napisana dobrym językiem, w sam raz dialogów i opisów. W sumie powieść ze szczęśliwym zakończeniem, choć nie dla wszystkich :(
Polecam - lektura ciekawa i trzymająca w napięciu.

Polecam - lektura ciekawa i trzymająca w napięciu.

• Mama przeczytała
  • Kryminał/Thriller/Sensacja
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Znalazły nowy dom

Elizabeth Brundage Córka kogoś innego Zobacz więcej