4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
karola137

„Id” to nowoczesna powieść epistolarna, zbiór e-maili wysyłanych w wirtualną przestrzeń, trafiających jednak do prawdziwych kobiet – podobnych do siebie bardziej, niż mogłyby się tego spodziewać. Każda wiadomość jest pełna wspomnień, emocji, myśli i pragnień. Do bólu szczerych. Pozbawionych cenzury. Prawdziwych. Tytułowe id to struktura osobowościowa w modelu psychoanalitycznym Zygmunta Freuda. Zawiera w sobie wrodzone „wyposażenie” psychiczne z popędami włącznie. Działa na zasadzie impulsów, natychmiastowej gratyfikacji i zaspokojenia potrzeb. Bohaterki książki w dużej mierze kierują się w życiu właśnie tymi aspektami. Rzeczywistość jest przez nie widziana w sposób subiektywny, niekiedy pozbawiony logiki, bazujący na spontanicznych reakcjach.

źródło opisu: http://www.empik.com/id-opracowanie-zbiorowe,p1070092377,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/id-opracowanie-zbiorowe,p1070092377,ksiazka-p

karola137 | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Chociaż zostało mi 50 stron, nie zamierzam dokończyć tej książki. Nie uważam, żeby było to konieczne, ale nie potrafię się przełamać.
Pozycja bezpośrednia, zarówno w swojej wymowie, jak i języku, wulgarna (jakby inaczej, mówią tylko o swoich przygodach 'miłosnych').
Mogę powiedzieć, że bardziej do gustu przypadła mi Nereida, wydawała mi się bardziej ludzka, jeśli mogę tak powiedzieć.
Gdyby nie wygrana tej książki, nie sięgnęłabym po nią nigdy w życiu.

| 2013-07-08