Trzeba pokochać

Wydawnictwo: WAM
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
miłość
religia

Książka o miłości do wszystkiego: tego, co od Boga pochodzi i do Niego się przyznaje, i tego, co wyrasta z ziemi, ale też spogląda ku niebu: czasami ukradkiem, a czasami bezczelnie. Bo jeśli chce się żyć prawdziwą miłością, nie wolno wytyczać jej granic, ale doszukiwać się jej wszędzie, a czasami nawet z nią się narzucać. W istocie tylko ona stwarza atmosferę dobroci i akceptacji, i tylko ona jest w stanie dojrzeć drogocenną perłę ukrytą w zwykłej roli codzienności. Ks. Maliński uczy, jak stać się poszukiwaczem takich pereł, a każdy podjęty wysiłek ukoronować sukcesem.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2006

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl/

Marta | 2012-12-01
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2012
Przeczytana: 26 listopada 2012

Chrześcijaństwo opiera się na miłości. Niby to takie proste i oczywiste. Ks. Jan Twardowski pisał:
„- Z miłością do Boga - tłumaczyła mi jedna ze znajomych - nie mam trudności. Kocham Go bardzo i tęsknię za Nim, ale swojemu sąsiadowi, który zamyka za głośno drzwi windy, to łeb bym ukręciła. Kochać Boga jest łatwo, ale ludzie są wredni. Tymczasem ten, kto nie cierpi bliźnich - nie kocha naprawdę ani ich, ani Boga - są dwa przykazania, ale miłość jedna.”

Do tego samego nawiązuje Ks. Mieczysław Maliński w maleńkim zbiorku swoich przemyśleń „Trzeba pokochać”. Bo okazuje się, że aby życie było pełne trzeba pokochać wszystko. A to już nie jest łatwe. Bo przywykliśmy do rozgraniczania uczuć. Kochamy co najwyżej swoich bliskich. A i tych nie zawsze. Kochamy pieniądze, sukces, przyjemności. Na pozostałe aspekty życia patrzymy obojętnie, a nawet niechętnie. Ks. Maliński przekonuje, że trzeba kochać i doceniać to co, się ma.
Trzeba pokochać swój los. Żyć w zgodzie ze sobą, a nie zawsze i za...

kingGa | 2012-04-01
Na półkach: Przeczytane, L. polska