Zanim powiesz kocham

Okładka książki Zanim powiesz kocham Mieczysław Maliński
Okładka książki Zanim powiesz kocham
Mieczysław Maliński Wydawnictwo: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM poradniki
poradniki
Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM
2015-01-01
1986-01-01

Przepięknie napisana, o trudnych sprawach, lecz prostym językiem. Książka i dla nastolatków, i dla dorosłych. Polecam serdecznie.

„Zanim powiesz kocham” to książka, w której autor opowiada o miłości młodzieńczej, małżeńskiej i rodzicielskiej. Autor opowiada różne historie dotyczących różnych sytuacji, problemów. Autor wygłasza swoje opinie na różne tematy, lecz w odbiorze można poczuć, że narzuca nam swoje poglądy.
Książka wcale nie pokazuje zdrowych relacji damsko-męskich. Autor uważa m.in., że jeśli mężczyzna chce się poddać pracy zawodowej, to może spędzać całe dnie w pracy i nie zajmować się wychowaniem dziecka czy obowiązkami domowymi. Innym przykładem jest, że zamiast w sytuacjach gwałtu obwiniać sprawcę, musimy obwiniać kobietę, ponieważ to ona była na tyle głupia, że to ona sama się o to prosiła. Książka zwala winę na kobiety, że przez współczesną pozycję kobiet, mężczyźni cierpią. Wskazuje, że powinno się dbać o siebie dla kogoś. To tylko parę przykładów okropnych przekonań autora.
Nikomu nie polecam i odradzam tą książkę, chyba, że zamierzamy wychowywać siebie/dzieci jak w średniowieczu. 1,5/10

Co za Zbieg okoliczności. 14 maja same negatywne oceny. Ktoś bardzo zręczny w it wygenerował tyle ocen i co ciekawe, wszystkie podobne, Na ten sam temat. Aż dziwne, że pseudo autorzy nie wyciągnęli nic innego z książki. Ale czego oczekiwać od komputera..

Czytałam książkę kiedy byłam dzieckiem. Bardzo dobra pozycja, wskazująca młodej osobie wiele cennych porad. Ucząca brać odpowiedzialność za siebie. Ucząca decydować o sobie z myślą o tym, jak będzie to skutkowało w przyszłości. A jednocześnie traktująca sprawy intymne z dużą delikatnością, choć rzeczowo i życiowo.
Polecam!

Książka przedstawia krzywdzący, wręcz chory obraz tego jak powinna wyglądać relacja damsko męska. Nie polecam. Dreszcz mnie przechodzi na wspomnienie tych treści. Strach pomyśleć ilu osobom mogła zniszczyć własciwy obraz relacji.

Przenosi ciężar winy na ofiary gwałtów, zamiast potępiać sprawców. Powinno się tę książkę spalić, a nie polecać młodzieży.

Szkodliwa szmira gloryfikująca kulturę gwałtu. Powinna zostać wycofana ze względu na szkodliwość społeczna
Obrzydliwe

Obrzydliwe

Krzywdzący wysryw, który obwinia ofiary przemocy seksualnej, wszytskim, którzy dali coś więcej niż 3/10 polecam terapie, bo takie poglądy nie są normalne, ciekawe czy wasze dzieci też byście obwiniali za gwałt. Nie prawda, że "każda młoda osoba powinna przeczytać tę książkę" no chyba, że chodujemy kolejne pokolenie seksistowskich idiotów

Jest bardzo krzywdząca, nie polecam NIKOMU

Jest bardzo krzywdząca, nie polecam NIKOMU

Stek krzywdzacych bzdur.

Stek krzywdzacych bzdur.

Szkodliwe gówno, które usprawiedliwia gwałcicieli.

Szkodliwe gówno, które usprawiedliwia gwałcicieli.

• Poradniki
  • Religia