Bracia z Bronksu

Des fleurs en enfer. Fioretti du Bronx
978-83-60512-76-0
religia
Igła

"Wieczorem w Wigilię Bożego Narodzenia brat Bernard wsiada do metra, spiesząc się do braci na pasterkę. Nagle wyrasta przed nim jakiś typ, patrzy na jego stopy i głośno obwieszcza na cały wagon: -Biedny wariat, on nie ma skarpetek! Bernard patrzy na niego z uśmiechem. Facet ciągnie dalej: -Zauważyłeś, biedny wariacie, że nie masz skarpetek? Że wyszedłeś boso w sandałach, a na dworze jest minus...

-Biedny wariat, on nie ma skarpetek!
Bernard patrzy na niego z uśmiechem. Facet ciągnie dalej:
-Zauważyłeś, biedny wariacie, że nie masz skarpetek? Że wyszedłeś boso w sandałach, a na dworze jest minus dziesięć?
Oczywiście wszyscy pasażerowie wbijają wzrok w stopy Bernarda.
-Skąd się wziąłeś, błaźnie?
-Z Południowego Bronksu. I tam wracam - odpowiada pokojowo usposobiony Bernard."

źródło opisu: fragment książki

źródło okładki: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://merlin.p...»

Karo | 2015-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2015

"Hałas nie czyni dobra, a dobro nie czyni hałasu" takie motto przyświeca działalności "Braci z Bronksu", czyli Braci Mniejszych Kapucynów, a dokładniej Franciszkanów Odnowy.

"Nie pozwólcie by ktokolwiek, kto do was przyjdzie, nie odszedł szczęśliwszy" mówiła Matka Teresa, a bracia opisani w książce starają się właśnie tak żyć.

Niesamowite historie, wzruszające, iskierki dobra, które żarzą się wśród nowojorskiego zła, patologii i brudu.

"Dobra wiadomość, to zła wiadomość" i tą maksymą kierują się media. Jednak książka Luca Adriana zdaje się temu przeciwstawiać, pokazuje, że nadzieja, dobro, miłość, Chrystus - może być niesamowicie ciekawym tematem.

Książkę warto czytać fragmentami jako takie źródło, które powoduje, że pragniemy dobra.

Różne historie braci, ich drogi nawrócenia oraz działalność ewangeliczna pokazują, że Bóg nie ma względu na osoby, że każdy nawet najdrobniejszy czyn może stać się przełomowym.

Glenn Sudano, jeden z ośmiu kapucynów, którzy założyli wspólnotę,...

Lila | 2012-04-12
Przeczytana: luty 2012

Ciepła, optymistyczna książka - mimo, że opisuje tak niełatwą rzeczywistość, bije z niej niebywała radość życia i optymizm bohaterów. Gorąco polecam!

Michał | 2016-10-19
Przeczytana: 18 października 2016

Nie specjalnie wiem co napisać o tej książce. Na pewno, to że właściwie ją pochłonąłem a nie przeczytałem. Nie sądziłem, że historia kilka Franciszkanów może tak porwać. Są momenty kiedy człowiek śmieje się od ucha do ucha czytając o tym co braciszkowie potrafią wymyślić, ale są też historie które ruszają, i to mocno. Myślę, że nikt kto sięgnie po tą lekturę nie będzie rozczarowany.

Duendea | 2016-01-26
zuzwoj | 2014-12-30