Płukanie ust olejem. Detoksykacja i uzdrawianie ciała poprzez usta

Okładka książki Płukanie ust olejem. Detoksykacja i uzdrawianie ciała poprzez usta Bruce Fife
Bruce Fife Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii poradniki
poradniki
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2013-06-04
2013-06-04
ezoteryka uzdrawianie inne poradniki

Jeżeli chodzi stricte o sposób płukania ust olejem są ciekawe przypadki nawet zgonów, jeśli chodzi o choroby zębów i dziąseł oraz sposób działania oleju. Mnie zabrakło informacji na temat tego, dlaczego jest polecany też i rafinowany olej kokosowy, albo jak się to ma do płukania ust innymi olejami, są tutaj krótsze wzmianki niż na randomowych blogach z google. Podawana jest autorski przepis, który niczym nie różni się od oryginału oraz są porady dla zdrowia, które kłócą się z wnioskami dietetyków, jako że olej kokosowy jest najzdrowszy i nie powoduje wzrostu poziomu LDL - u Filipińczyków nie, bo wg badania mieli inny tryb życia, gdzie np dobrze top wytłumaczył dietetyk Parol. A skoro autor podaje badania, które utwierdzają jego tezę, nie jestem pewny reszcie informacji. Zatem wg mojej opinii z książki dot stricte płukania ust olejem czytelnik dowie się tyle samo, co z wyników google.
PS: sam jestem zwolennikiem płukania ust olejem, zęby faktycznie łatwiej utrzymać w czystości, ale nie poświęciłbym ponownie czasu, żeby przeczytać tę pozycję.

Bardzo przydatna i otwierająca lektura, dużo ciekawej wiedzy popartej faktami. Polecam.

Nie krytykujmy metod, jeżeli ich nie sprawdziliśmy. O płukaniu olejem słyszałam już z 30 lat temu. Stosuję tę metodę od niedawna opierając się na wskazówkach z książki. Nawet jeżeli nie pomoże, to nie zaszkodzi.
Książka napisana prostym, zrozumiałym językiem.
Polecam wszystkim, którzy wierzą w naturalne sposoby leczenia.

Książka napisana prostym, zrozumiałym językiem.
Polecam wszystkim, którzy wierzą w naturalne sposoby leczenia.

Po przeczytaniu poniższych opinii specjalnie się zarejestrowałam żeby wyrazić sprzeciw dla komentarzy na temat metody której krytycy nie spróbowali. Książka opisuje rewelacyjną metodę oczyszczania organizmu, jedyną metodę która na dzień dzisiejszy mi pomaga na bardzo przykrą, przez medycynę konwencjonalną tylko zaleczaną dolegliwość, nie ma skutków ubocznych i działa pozytywnie na cały organizm. Nie rozumiem co jest w niej odrzucającego - gorsze rzeczy się wkłada do ust.

Książka warta przeczytania. Dziwią mnie krytyczne opinie osób, które nie stosowały oleju i piszą, że to złe czy bez sensu. Sama dopiero zaczęłam, ale moja koleżanka jak najbardziej dostrzega efekty i jest z tego powodu przeszczęśliwa. Tym, którzy chcą spróbować powiem,że nie jest to tak obrzydliwe jakby się wydawało. Podsumowując : polecam i książkę i olej.

Od jakiegoś czasu gdzie nie spojrzę to widzę ludzi, którzy chcą albo propagują zdrowe odżywianie i taki też tryb życia. Nawet zapracowani osoby starają się jakoś w miarę ogarnąć i połączyć zdrowie z ich stylem. Odnoszę też takie wrażenie, że stało się to dość modne, o ile tak można napisać. Nie chcę przez to powiedzieć, że nie popieram zdrowego stylu życia. Wręcz przeciwnie, jako przyszła technolog żywienia moje serce się raduje, gdy czytam kolejne artykuły na ten temat. Cieszę się, że ludzie zaczynają bardziej patrzeć na to, co jedzą i jak żyją. Jednak wydaje mi się, że czasami przeradza się to w obsesję i hmm… trochę mało wiarygodne pomysły.
Płukanie ust olejem jest właśnie taką ideą. Jakoś nie udało mi się uwierzyć w metodę opisywaną w tej publikacji, ale też nie mam zamiaru przez mój tekst obrazić osób, które stosowały/stosują tą metodę i im pomaga.

W początkowych rozdziałach tej książki autor opisuje “cudy”, które daje płukanie ust olejem. Opisuje je jakby zdradzał czytelnikowi rządowe tajemnice. Pisanie w taki tajemniczy sposób w żaden sposób mnie nie przekonywuje a jedynie irytuje do potęgi. Doktor Bruce Fife swoją teorię próbuje poprzeć opowiadaniami osób, które twierdzą, że metoda opisywana przez niego potrafiła nawet nadać szarym włosom ich naturalną barwę oraz wyleczyć z przeróżnych chorób, które dręczyły bohaterów od lat. Podczas lektury do głowy wpadła mi myśl, że olej za chwile zamieni się w wehikuł czasu, ludzie zaczną młodnieć a pojawiające się w literaturze dla nastolatek wampiry wyginą i zastąpią je osoby, które namiętnie ssą ten specyfik a będą równie długowieczne jak mityczne stwory. Tego zwyczajnego składnika zacznie brakować, fabryki nie będą nadążać. Kurczaki, przecież to świetny pomysł na powieść apokaliptyczną połączoną z fantastyką i czymś jeszcze. A, tak! Zombie dodajmy i mega hit jak nic!

Natomiast pierwszym plusem, który zauważyłam to to, że autor przedstawia tą metodę trochę od początku. Opowiada o niej. Dowiedziałam się, że płukanie olejem wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej i jest znana od kilku pokoleń. Szczerze powiem, że bardziej mnie to zaciekawiło niż dwustu stronicowy podręcznik, który miałam przyjemność używać na historii w pierwszej klasie obecnej szkoły.

Publikacja jest przejrzysta - tego nie mogę zaprzeczyć. Co kilka stron znajdują się wyróżniające tabele, które podsumowują wiedzę zdobytą podczas lektury albo zawierają jakieś ciekawe wskazówki czy informacje.

Oprócz tego co znajduje się na większości stron tej publikacji, czyli zachwalania tego jak skuteczny jest olej autor również opisuje jak, kiedy i w jakich okolicznościach płukać usta olejem. To bardzo mi się spodobało, bo taka wiedza teoretyczna na pewno się przyda temu, kto zechce ją wypróbować.

Nie poprzestaję w widzeniu minusów, wręcz przeciwnie - rozkręcam się! To, co mnie strasznie denerwowało to ciągłe powtarzanie myśli przez pana Fife. Gdy przeczytałam jakieś zdanie to potem takie same, tylko inaczej skonstruowane pojawiało się kilka kartek dalej. Odniosłam wrażenie jakoby chciał udowodnić światu, że metoda, o której pisze KONIECZNIE działa i trzeba ją przetestować.
Autor twierdzi, że większość tego o czym pisze jest poparte badaniami, jednak nie są one udokumentowane medycznie, co w moich oczach trochę skreśla tą metodę uzdrowienia. Czasami wydawało mi się, że pan Fife zastrasza czytelnika by zwrócić mu uwagę na cudotwórcze działanie oleju i przyznam szczerze, że czułam większy cień strachu niż przy czytaniu zbioru opowiadań grozy. Moim zdaniem to taka forma manipulacji.

Dla mnie metoda opisywana na łamach tej publikacji nie jest wiarygodna. Nie czuję się zachęcona a jedynie rozdrażniona. Może płukanie ust olejem działa, ale najpierw chcę poznać rzeczywiste metody, które brzmią bardziej prawdziwe na to, aby utrzymać poprawne stosunki ze zdrowiem. Na pewno zapamiętam tą metodę, bo jest naprawdę łatwa w użyciu a osobom, które chcą spróbować polecam. Każdy ma inne potrzeby, a najwidoczniej ta książka nie pomoże w dalszej egzystencji na tym szalonym świecie. Jednak - nigdy nie mów nigdy. ;)

Dzisiaj pozostawiam Wam książkę bez oceny, bo nie potrafię ocenić tegoż poradnika.

Na półkach: , , , , , ,

Pomijając okładkę, która jest barwna i przyciąga wzrok, tak sam tytuł już odpycha. Moja pierwsza myśl? „Boże drogi, co za ludzie płuczą usta olejem? Okropieństwo.” Mimo moich odpychających myśli postanowiłam się zabrać za tę pozycję. Dlaczego? Głównie, dlatego, że w stu procentach jest to coś nowego i niekonwencjonalnego. Z tego, co wyczytałam, to płukanie ust olejem pozwala uniknąć poważnych dolegliwości. Olej eliminuje bakterie, grzyby i zmiany próchnicze, będące przyczyną powstawania chorób ogólnoustrojowych. Po zapoznaniu się z metodami „uzdrawiania ciała poprzez usta” przyznaję, że coś w tym może być. Nie znam jednak ani jednej osoby, która by była w stanie przekonać się o tym na własnej skórze, – gdy podsunęłam książkę mojej mamie, to po zapoznaniu się z jej treścią stwierdziła, że sama w życiu by się na to nie zdobyła, gdyż jest to po prostu niesmaczne i dziwne. To prawda – w końcu sama mam takie same odczucia. I aż dziw mnie bierze, jakim cudem autor książki i chorobach neurologicznych, w której pokazuje prawdziwość potwierdzoną realnymi wynikami, testami, itp. poparciami swoich tez może próbować przekonać ludzi do rzeczy tak nienaturalnych. Zdrowie jest najważniejsze – taka jest moja dewiza. Może nie mam racji i powinnam dać większą szansę nowym terapiom, takim jak owe płukanie olejem, ale mimo wszystko nie mogę się przemóc. Zwłaszcza, że głównie dotyczy to stomatologii i problemów jamy ustnej, do której od dziecka jestem zrażona. Rozumiem – lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć, ale mimo wszystko nie jestem przekonania do tej „medycyny alternatywnej”. To tak, jakby z lekarza zamienił się w szamana, mimo, że język i styl pisarski pozostaje bez zmian. Jedyny plus, jaki się należy to dział poświęcony mitom dotyczącym tej metody leczniczej – opracowany w sposób faktycznie ciekawy i trafiający do czytelnika. Cała reszta może i również jest ciekawa, ale mimo to, do mnie nie trafia i wydaje się całkowicie nierealna.

• Moje 52 książki 2013
  • Przeczytane w 2018
  • Zdrowie
  • Dieta KETO
  • X Zdrowie

Dodaj cytat z książki Płukanie ust olejem. Detoksykacja i uzdrawianie ciała poprzez usta