Grzeczne dziewczynki kończą z nadwagą

Tłumaczenie: Ewa Betley
Wydawnictwo: Czarna Owca
6 (19 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Nice girls finish fat
978-83-7554-174-8
poradniki

Jak często zdarzało ci się myśleć NIE i mówić TAK? Ile razy, myśląc o sałatce z owoców, zamówiłaś sernik? Czasami sama dieta i ćwiczenia nie wystarczą. Wiele kobiet zbyt dużo nakłada sobie na talerz, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Tym, które zamiast siebie na pierwszym miejscu stawiają innych - psychoterapeutka Karen R. Koenig wyjaśnia związek między byciem „miłą” i nadmiernym...

Czasami sama dieta i ćwiczenia nie wystarczą. Wiele kobiet zbyt dużo nakłada sobie na talerz, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Tym, które zamiast siebie na pierwszym miejscu stawiają innych - psychoterapeutka Karen R. Koenig wyjaśnia związek między byciem „miłą” i nadmiernym jedzeniem, a także udziela szczegółowych porad, jak stracić ten dodatkowy bagaż – fizyczny i emocjonalny. Wykonaj quiz „Jak miłą dziewczynką jesteś?” i oceń czy osobowość „dobrej dziewczynki” nie sabotuje przypadkiem prób stracenia na wadze.

Sięgnij po ćwiczenia z „Kubka przemyśleń”, by zrozumieć, dlaczego spełnienie znajdujesz w lodówce, a nie w innych dziedzinach życia.

Użyj rad zawartych w „Uzdrawiaczu miłych dziewczynek”, by poznać praktyczne strategie mówienia NIE i wreszcie schudnij!

Muminka | 2015-05-14
Przeczytana: 14 maja 2015

Do tego typu poradników zawsze podchodzę z dystansem. Cała ksiązka zasadza się na teorii, że zbyt grzeczni ludzie cierpią na otyłość ze względu na swoja pokojowa i niewolniczą wręcz naturę. Podobno jedzenie jest dla nich substytutem miłości, uznania i sympatii. Dlatego też terapeutka zaleca zerwać ze zbytnim podporządkowaniem się idei służenia innym oraz potulnością. Na licznych przykładach pokazuje jak zerwać z wpajanymi przez lata wzorcami posłuszeństwa i rezygnacji z siebie, swojego zdania czy swojego dobra.
Najcenniejsze jest ukazanie emocjonalnego uzależnienia od jedzenia, a zwłaszcza cukrów i węglowodanów. Jednak nie znajdziecie tutaj recept na pyszne i zdrowe potrawy czy specjalnie opracowanej diety na miesiąc lub dwa. Klucz tkwi w zmienieniu postawy, przejścia od potulnego mówienia tak, nawet gdy się na coś nie ma ochoty, do asertywności i zakreślenia własnych granic i zmuszenia otoczenia do ich respektowania Teoretycznie szlachetne to założenia, ale niektórych sytuacji...

Hannya | 2014-12-08

Myślałam, że ta książka będzie akurat dla mnie. Niestety pomimo początkowego pozytywnego wrażenia doszłam do takich właśnie wniosków.

Fragile | 2012-08-16

i znowu żadnych odkrywczych stwierdzeń, ale może kilku z nas pozwoli przemyśleć własne zachowanie i dzięki temu pochłoniemy jedną drożdzówkę mniej? :)

Beata | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Jeśli jesteś naprawdę grzeczną dziewczynką, to wiele z słów zawartych w tej książce otworzy Ci oczy i... zamknie buzię na zajadanie stresów.

Angus | 2016-07-29
Na półkach: 2016, Przeczytane