Jedz i żyj zgodnie z porami roku

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki

BOŻENA CYRAN dietoterapeutka, autorka książek pt. Odnowa na talerzu i Kuchnia zdrowia i młodości , w swojej nowej książce zaleca, aby odżywiać się odpowiednio do warunków panujących w przyrodzie, czyli zgodnie z porami roku. Opierając się na zasadzie Pięciu Przemian z tradycyjnej medycyny chińskiej oraz na na makrobiotyce, podaje wskazówki jak żyć, aby zachować zdrowie i wewnętrzną harmonię.

alja | 2014-03-26
Przeczytana: 15 lutego 2014

Książka ta jest bardzo wartościowa ze względu na zakres treści, które obejmuje. Zawiera zarówno treści teoretyczne, jak i opisy ćwiczeń, praktyk oddechowych i oczywiście przepisy kulinarne.

Czytelnicy, którzy nie zetknęli się wcześniej z Kuchnią Pięciu Przemian i tradycyjną medycyną chińską mogą czuć się obco wśród pojęć takich jak choćby czi, yang, jin, które pojawiają się na każdej niemal stronie. Jeśli kogoś to razi, może tego nie przyswajać, lecz ogólna idea przedstawianych treści - jedzenie lokalnie sezonowo, komponowanie harmonijnych zróżnicowanych posiłków - jest do przyjęcia w każdej strefie klimatycznej i kulturowej.

Beata Figurna | 2011-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2011

Bardzo dobra książka, której nie chciałam oddać do biblioteki i ociągałam się z jej przeczytaniem. Zdecydowanie chcę ją mieć w swoich zbiorach. Kuchnia pięciu przemian to coś wspaniałego, jednak na początku wydaje się bardzo trudna w realizacji w codziennym życiu. To, co mogę zarzucić, to mała ilość przepisów podana przez autorkę. Jednak chyba o to chodziło, żeby zrozumieć przesłanie płynące z kuchni pięciu przemian,nauczyć się gotować zgodnie z jej regułami i zacząć samemu tworzyć przepisy. Na początek przygody z tą kuchnią bardzo dobra książka.

AgnieszkaP | 2015-01-28

świetna ksiązka kucharska

Sabi | 2016-09-19
Na półkach: Zdrowie, 2016, Przeczytane, Moje!
Przeczytana: 21 września 2016
gral | 2015-03-27