Okładka książki Siedem duchowych praw sukcesu. Praktyczny przewodnik, jak spełnić swoje marzenia Deepak Chopra
Deepak Chopra Wydawnictwo: Medium poradniki
poradniki
The Seven Spiritual Laws of Success
Medium
deepak chopra duchowość sukces

To moja pierwsza książka Deepaka Chopry. Przeczytana z polecenia od przyjaciela z Japonii - inaczej pewnie nie bym po nią nie sięgnęła :). Przeczytałam z przyjemnością - krótkie, pełne treści lekcje i intrygujące podejście do zagadnień. W tytule jest mowa o prawach duchowych, ale w rzeczywistości to książka o osiąganiu spełnienia w jak najbardziej materialnym świecie. Fajne są kończące każdy rozdział wskazówki jak dane prawo wprowadzić w życie. Na pewno watro przetestować na sobie samym :)

Myślę, że książka nie jest dla każdego. Trzeba do niej podejść z duchowym rozumieniem, a nie nastawieniem na sukces materialny. Jest ona napisana dla osób szukających duchowego bogactwa, bo wtedy pieniądze są tylko dodatkiem. Osobiście mnie zachwyciła...

Cieniutka książeczka, która posiada bardzo dużo treści wartej do przemyślenia. Esencja mądrości zapisana skromnie, ale bardzo rzeczowo.
Myślę, że należy również wspomnieć, że książka jest bardziej poradnikiem duchowym, wskazującym na to jak przyciągać do siebie energię sukcesu (osobiście uważam, że jeśli by się za tym podążało, to sukces gwarantowany). Jednak należy sobie też odpowiedzieć na pytanie co oznacza dla nas sukces? Czy jest to bogactwo i gromadzenie pieniędzy czy może proste, ale szczęśliwe życie, przepełnione wartościowymi chwilami. Na tym głównie skupia się autor.
Jeżeli ktoś sięgając po tę książkę oczekuje recepty na sukces i jak zarabiać, to nie tędy droga. To nie jest również książka psychologiczna tak do końca... chociaż w pewnym sensie właściwie tak.

Najgorsza książka niby ,, motywacyjna" jaką było mi dane przeczytać. Dlaczego? A no dlatego, że jest tak naprawdę o niczym. Autor w komiczny wręcz sposób przeczy sobie sam z każdym rozdziałem a więc tym niby prawe. Według niego powinniśmy siedzieć na tyłku oglądać kwiatki, chmurki I medytować, nie brać w ogóle do siebie krytyki miałam wrażenie , że wręcz ją olać. Owszem w pewnym sensie może słuszne ale nie od dziś wiemy , że konstruktywna krytyka to czasem najlepsze co może nam się przytrafić bo czasem możemy zmienić się na lepsze tak więc, też mi rada,. Następnie daje nam do świadomości w kolejnym rozdziale, że w sumie nie musimy robić nic bo samo przyjdzie? Bzdura totalna bo czyż nie od dziś wiemy , że sukces buduję się ciężką pracą? A nie według autora ,, bo mi się należy" Książka totalnie mydli umysł. Są tam jakieś wytyczne zdania mające sens typu bądź dobry dbaj o bliźniego nie krytykuj okej! -fajnie ! Ale to wszystko jest tylko otoczką do tych bdur które w istocie tak naprawdę autor ma do przekazania. Jedyne co miało tam jakiś sens to opis karmy. ( chociaż też jestem zdania- że przeżywasz karmę ponieważ wierzysz w karmę") w istocie nie polecam, nic tak naprawdę w niej nie ma.

Każdego dnia rano po przebudzeniu czytalam po jednej prawdzie. Później w ciągu dnia próbowałam ją wdrożyć w życie co okazywało się nie takie wcale proste.
Książka niesie głębokie przesłanie. Trochę przypomina poradniki do meydtacji albo jogi. Czytając ją trzeba bardzo dobrze się wczytać w nią aby zrozumieć sens niesionych słów. Napewno pozwala ona pomyśleć nad swoim życiem i przekonać się czy te 7 prawd rzeczywiście mamy w swoim życiu i je realizujemy każdego dnia. Niestety ja sama wiem, że o większości zapominam w ferworze walki z codziennym życiem i zapominam o tak prostych rzeczach jak chwilę ciszy dla samej siebie i dla ducha. Niestety bardzo często oceniam ludzi po pierwszym spojrzeniu zamiast dać im szansę na lepsze poznanie. Jest to jedna z prawd, które opisuje autor.
Zachęcam do sięgnięcie po lekturę, nie jest to typowa książka. Trzeba umieć ją czytać aby wiele z niej wynieść. A czy się wdroży te 7 prawd w swoje życie to już zależy od człowieka, czy chce coś w swoim życiu zmienić czy dobrze mu tak jak jest

Moim zdaniem świetną recenzję tej książki znajdziecie poniżej w filmie.

Moim zdaniem świetną recenzję tej książki znajdziecie poniżej w filmie.

Bardzo szybko się czyta. Same konkrety. Ma dobrą energię i daje kopa do działania :) Zmienia punkt widzenia ! Dziękuje Marta za tą fajną książeczkę :)

Jedno duchowe prawo sukcesu: weź się ku**a do roboty zamiast czytać newageowe, wspakulturowe bzdety, które obalić może dziecko po kilku lekcjach fizyki.

Nie wiem jak ocenić tę książkę więc tez nie napisze wiele. Po prostu jej nie rozumiem. Chyba jestem człowiekiem zbyt konkretnym i przy ziemi żeby na tą chwile zrozumieć te wszystkie karmy, dharmy, inteligencje wszechświata oraz taki język filozoficzny jak w tej książce.

Krótko, zwięźle i na temat :-) Moja pierwsza książka tego autora. Sposób w jaki jest napisana zachęcił mnie do poznania innych dzieł pana D.Ch. Po każdym rozdziale jest krótkie podsumowanie pomagające we wprowadzeniu zmian w życiu. Polecam osobom, które interesują się rozwojem osobistym, innym oczywiście też :-)

Niemal objawienie. Bardzo pozytywna książka. Polecam.

Niemal objawienie. Bardzo pozytywna książka. Polecam.

• Rozwój
  • Psychologia