Dzielna niewiasta

Tłumaczenie: Zuzanna Sikorska
Cykl: Rodzina Lorimerów (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
Woman of virtue
romans
Wanda

Cecilia Markham-Sands decyduje się wystąpić jako dżokejka na wyścigach, by podreperować finanse swej arystokratycznej, lecz całkowicie zubożałej rodziny. Wygrywa wyścig, ale kiedy przebiera się w stajni, zostaje zaatakowana przez podpitego lorda Delacourta, który sądzi, że ma przed sobą pannę lekkich obyczajów, i nieomal dochodzi do gwałtu. Sześć lat później Cecilia jako wdowa po starym i...

Sześć lat później Cecilia jako wdowa po starym i bogatym lordzie Walrafenie leczy samotność, angażując się w działalność charytatywną. Dużo czasu poświęca misji zajmującej się upadłymi dziewczętami, prowadzonej przez duchownego Amhersta, który okazuje się rodzinnie powiązany z Delacourtem. Jest to głęboko skrywana tajemnica, bo David, hrabia Delacourt, dziedzic ogromnej fortuny i starego tytułu, nie jest do końca tym, za kogo go wszyscy uważają. Ma ogromny majątek, prowadzi hulaszcze życie, ale w wyniku niewinnej intrygi Amhersta, znów staje na drodze Cecilii.

Czytałam wiele romansów historycznych, o większości nie potrafię już nic powiedzieć - historie rozmyły się w pamięci. Ta jednak książka wyjątkowo mi się spodobała i absolutnie nie żałuję, że znów się nie wyspałam :) Może dlatego, że główna bohaterka jest tu dojrzalsza, może dlatego, że autorka - jak dla mnie – niezwykle wiarygodnie opisała rozwój uczuć głównej pary. Z pewnością pomogło w tym rozciągnięcie akcji na te parę lat, ale… To było świetnie opisane – trudne do opanowania pragnienie, strach, złość, bezradność, niewiedza, co tak naprawdę się z nimi działo. Każde z nich z historią, przed czymś uciekające. David – pozornie rozwiązły światowiec, skrywał pod swoją skorupą przerażającą pustkę. Urzekła mnie w tym miejscu relacja rodzeństwa, a jeszcze bardziej – postać Amhersta, fantastycznego pastora. Jak na duchownego był... Hmm... Uwielbiałam go (i tutaj nawet bardziej mi się podobał niż w tomie dotyczącym jego historii). Tak też sobie myślę, iż nie miał co żałować, że nie zmusił...

Aurill | 2014-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Znajomość Cecilii i Davida nie zaczyna się obiecująco. On powala ją na siano, biorąc ją za kobietę lekkich obyczajów. Nieomal dochodzi do gwałtu, jednak nieszczęsną scenę przerywa brat Cecilli.
Młoda panna jest zrujnowana. Najlepszym lekarstwem na to zdaję się być ślub. David bardzo entuzjastycznie do tego podchodzi, Cecilla nieco mniej. Pragnie by była to tylko mistyfikacja zaręczyn. Zamierza odrzucić Davida.
Tak też czyni, lecz David nie godzi się z tym tak łatwo. Gdy Cecilia debiutuje na salonach, on wbrew rozsądkowi (w końcu uwolnił się od groźby małżeństwa), wciąż się do niej zaleca. Jednak im bardziej pragnie się do niej zbliżyć, tym bardziej ona ucieka. W końcu Cecilia wychodzi za dużo starszego od siebie mężczyznę, wystawiając dawnego narzeczonego na pośmiewisko.
Tak mogłaby skończyć się ich historia, jednak pewny pastor, przyjaciel obojga, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W ten sposób David zostaje kierownikiem misji służącej kobietom upadłym, w której przypadkiem...

Małgorzata | 2013-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2013

Świetna książka. Jest namiętnie i to bardzo. Autorka zwraca uwagę na to, że najistotniejsza jest tutaj miłość :) Zdecydowanie polecam :)

ankah24 | 2017-03-24
Valentin | 2017-03-10