Chochlą i mieczem

Wydawnictwo: Czytelnik
Mansfield

"Chochla i mieczem" to niezwykle dzieje dwóch rodzin - Wachowiczów i Partyków - które odegraly znaczaca role w historii warszawskiej gastronomii dwudziestolecia miedzywojennego. Dziadek autorki - Juliusz Wachowicz - dzięki własnym wysiłkom i trudom został włascicielem "Cristalu", jednej z największych i najładniejszych restauracji Warszawy. Babka-Helena z d. Partyka prowadziła ekskluzywny...

Dziadek autorki - Juliusz Wachowicz - dzięki własnym wysiłkom i trudom został włascicielem "Cristalu", jednej z największych i najładniejszych restauracji Warszawy. Babka-Helena z d. Partyka prowadziła ekskluzywny Klub Prawników Polskich. Oboje dorobili się znacznego majątku, poznali wiele znamienitych osób ze świata polityki, kultury i gospodarki. Przez lokale, które prowadzili, przewinęli się luminarze nauki, sceny i palestry przedwojennej Warszawy. Tak wiec wspomnienia te to także barwny i "smakowity" watek gastronomicznej historii stolicy i jej mieszkańców - stałych bywalców warszawskich restauracji i barów.

źródło opisu: własne

źródło okładki: zdjęcie autorskie

gloria81 | 2013-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2013

Pięknie opowiedziana historia rodzinna, zahaczająca o mój ulubiony temat - kuchnię.
Przeniosłam się w czasie do dwudziestolecia międzywojennego i przebywałam z samą śmietanką towarzyską, grzałam się w cieple rodzinnego ogniska, poznając zwyczaje, tradycje i przysmaki jakie towarzyszyły domownikom przez długie lata.
Mnóstwo anegdotek, trochę historii, wiele wspaniałych potraw, kilka pięknych wierszy i powstała książka, do której na pewno wrócę.

kaszeba | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017