Ballada Rycerska

Ballada Rycerska
Edward Dembowski
historyczna
MGG

Ballada rycerska to powieść historyczna o powstaniu krakowskim 1846 i Edwardzie Dembowskim. Historia, mimo dość obfitego zasiewu, nie odkryła jeszcze i nie wyjaśniła do końca tajemnic życia i osobowości Edwarda Dembowskiego. Druga powieść po powieści o ks. Piotrze Ściegiennym pt. „Ballada chłopska”. Jest to rzecz o tych trudnych sprawach i wspaniałym człowieku, może bardziej przywodzącym na myśl legendy o błędnych rycerzach, niż późniejszych herosach nadciągających już czasów.

źródło opisu: http://www.wyczerpane.pl/1780,ballada-rycerska.html

źródło okładki: http://www.wyczerpane.pl/1780,ballada-rycerska.html