Barbara

Demaskatorska opowieść o świecie, który każdy chciałby poznać. Nieliczni mogą to przeżyć, cała reszta musi przeczytać tę książkę. Marek wyjeżdża do Warszawy, aby poszukać lepszej pracy. Wielkie marzenia o karierze szybko rozbijają się o zwykłą rzeczywistość. By nie tracić żadnej szansy, postanawia wysłać swoje opowiadania do jednego z potentatów na rynku porno. Otrzymuje szansę, jaka może się...

Marek wyjeżdża do Warszawy, aby poszukać lepszej pracy. Wielkie marzenia o karierze szybko rozbijają się o zwykłą rzeczywistość. By nie tracić żadnej szansy, postanawia wysłać swoje opowiadania do jednego z potentatów na rynku porno. Otrzymuje szansę, jaka może się więcej nie powtórzyć – posadę producenta sesji filmowych. Długo się nie zastanawia, bo to marzenie tysięcy mężczyzn. Skrzętnie skrywany świat przemysłu pornograficznego staje przed nim otworem. Tyle że prawda jest bardzo gorzka…

Niecenzurowany obraz polskiej branży pornograficznej. Czytelnicy przekonają się, jak od kuchni wygląda polskie porno. Poznają tych, którzy rozbierają się przed obiektywem. Dowiedzą się, co kieruje ludźmi sprzedającymi własne ciało za grosze. I jak wyglądało bicie seksualnego rekordu Polski. Przemilczana rzeczywistość bez tajemnic.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Tylko_seks-p-32115-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Tylko_seks-p-32115-1-30-.html

Pistacia_Vera | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

paradokumentalna opowieść oparta na doświadczeniach autora nabytych w pracy na stanowisku producenta w wydawnictwie pornograficznym. czytelnicy mogą podejrzeć jak od kuchni wygląda polskie porno. kim są i jak wyglądają ludzie, którzy decydują się obnażyć przed kamerą i jak na psychikę człowieka wpływa praca w pornobiznesie.
"Nikt, kto nie otarł się o pornobiznes, nie wyobraża sobie, jak naprawdę wygląda ta praca. Nie ma nic wspólnego z przyjemnością, jest ciężka i niewdzięczna. Ciało, nawet najpiękniejsze, samo w sobie stanowi fetysz, narzędzie. Nieważny człowiek, jego osobowość, intelekt".

Tajemnica | 2013-08-05
Przeczytana: 13 lipca 2013

Ciężkie czasy, pracy nie ma, trzeba łapać to, co jest. Marek wyrusza na podbój stolicy. Zostawia w swoim rodzinnym Wrocławiu dziewczynę i … swoją przeszłość.

Przez zupełny przypadek znajduje „wymarzoną” pracę. Od dawna interesował się lekką erotyką, pisywał opowiadania z pieprzykiem i czasami lubił zerknąć na jakiś filmik dołączony do gazety. Miewał z tego tytułu wyrzuty sumienia, ponieważ jego dziewczyna o niczym nie wiedziała, ale z drugiej strony, miał swoją słodką tajemnicę.

Nie trudno się domyśleć, że nowa praca związana była z porno biznesem. Pozornie wszystko wyglądało ok, czego chcieć więcej? Otóż można chcieć więcej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia … a pozory mylą. Praca okazała się harówką nie na jednym, a na pięciu etatach, co najmniej. Cała atmosfera przytłaczała i pozbawiała ludzkich emocji, a przy okazji Marek narażony był na pokusy.

Zygmunt Gołąb, autor książki „Tylko seks” podszedł do tematu porno biznesu bardzo profesjonalnie. Nie kolorował, nie próbował...

knigoholiczka | 2013-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

2004 rok, czas gdy dane zapisywało się jeszcze na dyskietkach (dziś czasem dzieci zapytają: CO TO?!). Marek traci pracę i po konsultacjach z dziewczyną postanawia się na jakiś czas przenieść z Wrocławia do Warszawy. Jego partnerka jednak nie wie, że postanowił on opublikować swoje opowiadania erotyczne. Wybrał się w tym celu do redakcji jednego z czasopism erotycznych. Tam dostaje pracę! Jak można się spodziewać ukrywa to przed partnerką i całe dnie poświęca na pracę. Jak sam mówi, innym się wydaje, że trafił do raju, jednak branża porno wygląda ciekawie tylko dla kogoś kto ogląda filmy z perspektywy "konsumenta", że się tak wyrażę. Tak naprawdę jest wiele pracy i brak czasu na inne życie, chociaż może to tylko w tym konkretnym wydawnictwie?
Książka rzeczywiście aż iskrzy seksem, wiele opisów, które choć trochę przybliżają nam branżę pornograficzną. Myślę, że niektórzy czytelnicy po przeczytaniu tej książki zadadzą sobie pytanie: to naprawdę tak wygląda?
Marka, naszego bohatera,...

minia | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Przed chwilą zakończyłam moją przygodę z tą książką, nie ukrywam, potrafi wciągnąć, choć wstępnie miałam nadzieję, że opisany w niej realizm polskiej sceny pornograficznej będzie nasycony wieloma niedomówieniami, nieprofesjonalizmem i ogólnym wyciąganiem brudów obecnych w całym polskim porno biznesie,końcowo w tej książce otrzymałam jedynie opis "od wewnątrz" jednej z niszowych firm pornograficznych, gdzie głównym problemem były sprawy finansowe, a zwłaszcza niskie wynagrodzenia pracowników i aktorów, jakoś mnie to nie zdziwiło,w końcu Polski biznes pornograficzny raczkuje w porównaniu chociażby z Amerykańskim.. myślałam, że ta książka poruszy więcej problemów, które są obecne w tym biznesie.. Oprócz tego trafiałam w książce na opisy sesji zdjęciowych, które ciągnęły się w nieskończoność, były nużące,wręcz trąciły rutyną.. Dodatkowo Bardzo dużym minusem tej książki były liczne błędy stylistyczne (ortograficznych na szczęście nie zauważyłam),od razu dziwnie czyta się książkę, w...

EratoCzyta | 2016-05-20
Przeczytana: 17 maja 2016

Główny bohater Marek, który mieszka we Wrocławiu ze swoją dziewczyną Karoliną postanawia rzucić pracę mając nadzieję, że już niedługo otrzyma obiecaną przez kolegę posadę w dobrej firmie.
Niestety jak to bywa w życiu plany legną w gruzach i posady dla Marka nie ma.
Pod presją finansową i brakiem pracy we Wrocławiu Marek jest zmuszony do wyjazdu do Warszawy.
Tam nasz bohater zaopatrzony w swoje ostre pornograficzne teksty, które pisał po kryjomu w zaciszu domowym wpada na pomysł sprzedania ich do redakcji pisma Red&Sex i zarobieniu na nich kilku groszy.
Jak się okazuje bohater ma wielkie szczęście ponieważ wizyta w tej firmie daje mu posadę na stanowisku producenta sesji filmowych i fotograficznych.
Tak właśnie zaczyna się niewiarygodna historia Marka, który od tej pory zmaga się z bardzo rygorystyczną dyrektorką, dziwnymi zasadami w firmie a co gorsze pokręconymi sytuacjami podczas sesji pornograficznych, które sam organizuje.
Obserwujemy etapy rozwoju Marka w pracy, jak powoli ze...

Puchatka | 2016-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2015

Książka o polskim pornobiznesie, w której nie brakuje wyuzdanych scen "akcji", wulgaryzmów czy rozmyślań nad powodami, dla których ludzie w ogóle decydują się na przygodę z tą branżą rozrywki.

Treść jest jednak płytka, nie porywa, nie zachwyca, nie pociąga, nie daje do myślenia (może poza kilkoma scenami, które skłaniają do refleksji, np. tłum mężczyzn biorących udział w biciu rekordu odbytych stosunków z czterema dziewczynami).

Jeśli miałabym powiedzieć, czego tak naprawdę dotyczy ta książka, poszłabym raczej w stronę historii młodego mężczyzny, który rzuca pracę, zostawia ukochaną we Wrocławiu i pędzi do Warszawy, bo tam przecież czeka na niego praca, lepsze życie, więcej możliwości. Zostaje zatrudniony (przypadkiem) w redakcji gazety, do jego zadań należy jednak organizacja sesji, papierologia czy finanse... Nie polecam, nic to do życia nie wnosi, znam ciekawsze...

Wanilka | 2016-01-01
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Książka rozczarowuje. Tendencyjna,nijaka. W całym odczuciu pusta. Przerysowana... Ogólnie kiepsko. Dużo ciekawsza i prawdziwsza wydaje się książka Czarodziejki.com. Mam wrażenie, że autor umieścił tam wszystko co możliwe żeby tylko zainteresować i wzbudzić sensacje a efekt - wyjątkowo nieudany.

Kiriza | 2013-09-01

Dla dorosłych, choć dzisiejsza młodzież różniste rzeczy wie, ale kategoria- dla dorosłych;)
Oddzieliłabym dwie rzeczy. Poznawanie jak wygląda przemysł pornograficzny- z roku 2004 " od kuchni" i rozterki głównego bohatera- Marka.
Fabuła to dzieje faceta wykształconego, mieszkającego z narzeczoną (na horyzoncie ślub), który byłby szczęśliwy w swoim małym świecie gdyby nie brak pieniędzy.
Bohater przerobił już biuro projektowe, sklep odzieżowy z wielogodzinnym napastującym wdzięczeniem się do klientów, i oczekiwał pracy "po znajomości"-kiedy tylko na emeryturę przejdzie jedna z pracownic. Z biura sam się zwolnił, ze sklepu również, a pani na emeryturę przeszła,ale nie zakończyła pracy.
Za granicę nie wybywa, bo ukochana jest na studiach doktoranckich (zresztą dorabia do gospodarstwa domowego), a nie chce jej opuścić. Siedzi w domu i szuka bez efektu czegoś co nie będzie ofertą sprzedawcy, agenta, akwizytora.
Pojawia się propozycja od znajomych-ktoś poszukuje szybko współlokatora do...

Oskar | 2014-09-06

Od strony technicznej: w książce jest pełno błędów i literówek. Od strony tresci: historia bardzo rozdmuchana, płytka i pokazana tylko z jednej perspektywy. Brakuje mi tu prawdziwości. Zbyt przewidywalna.

Ida79 | 2015-12-07
Przeczytana: grudzień 2015

Temat interesujący, choć zdecydowanie wolałabym porządny dokument niż to fabularyzowane coś. Napisana kiepskim językiem, korekta też się nie popisała (kwiatki typu "miło się rozczarowałem").