Tylko seks

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura piękna
Barbara

Demaskatorska opowieść o świecie, który każdy chciałby poznać. Nieliczni mogą to przeżyć, cała reszta musi przeczytać tę książkę. Marek wyjeżdża do Warszawy, aby poszukać lepszej pracy. Wielkie marzenia o karierze szybko rozbijają się o zwykłą rzeczywistość. By nie tracić żadnej szansy, postanawia wysłać swoje opowiadania do jednego z potentatów na rynku porno. Otrzymuje szansę, jaka może się...

Marek wyjeżdża do Warszawy, aby poszukać lepszej pracy. Wielkie marzenia o karierze szybko rozbijają się o zwykłą rzeczywistość. By nie tracić żadnej szansy, postanawia wysłać swoje opowiadania do jednego z potentatów na rynku porno. Otrzymuje szansę, jaka może się więcej nie powtórzyć – posadę producenta sesji filmowych. Długo się nie zastanawia, bo to marzenie tysięcy mężczyzn. Skrzętnie skrywany świat przemysłu pornograficznego staje przed nim otworem. Tyle że prawda jest bardzo gorzka…

Niecenzurowany obraz polskiej branży pornograficznej. Czytelnicy przekonają się, jak od kuchni wygląda polskie porno. Poznają tych, którzy rozbierają się przed obiektywem. Dowiedzą się, co kieruje ludźmi sprzedającymi własne ciało za grosze. I jak wyglądało bicie seksualnego rekordu Polski. Przemilczana rzeczywistość bez tajemnic.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Tylko_seks-p-32115-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Tylko_seks-p-32115-1-30-.html

Sandra | 2019-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2019

Dość ciekawa książka o tym jak moze naprawdę wyglądać porno biznes. Czyta sie szybko niestety zakończenie trochę mnie rozczarowało.

Kasia | 2019-02-15
Na półkach: Przeczytane, Polscy autorzy
Przeczytana: 2018 rok

Przeczytałam tą książkę z czystej ciekawości, czy faktycznie, i w jaki sposób, zostanie tu przedstawiony świat polskiego pornobiznesu. Sama książka została napisana w dość dobrym stylu, co znacznie ułatwiło mi zagłębienie się w jej tematykę. Może faktycznie licznie opisywane sesje zdjęciowe mogły trącić nudą, ale może taki właśnie był zamysł autora? Może chciał pokazać, że to wcale nie jest takie ekscytujące, jak mogłoby się wydawać, a wręcz tandetne?

Nie jest to może jakieś wybitne dzieło literackie, aczkolwiek książkę czytało mi się dobrze. Czy ją polecam? Czemu nie? Zawsze się można czegoś ciekawego dowiedzieć ;)

EratoCzyta | 2016-05-20
Przeczytana: 17 maja 2016

Główny bohater Marek, który mieszka we Wrocławiu ze swoją dziewczyną Karoliną postanawia rzucić pracę mając nadzieję, że już niedługo otrzyma obiecaną przez kolegę posadę w dobrej firmie.
Niestety jak to bywa w życiu plany legną w gruzach i posady dla Marka nie ma.
Pod presją finansową i brakiem pracy we Wrocławiu Marek jest zmuszony do wyjazdu do Warszawy.
Tam nasz bohater zaopatrzony w swoje ostre pornograficzne teksty, które pisał po kryjomu w zaciszu domowym wpada na pomysł sprzedania ich do redakcji pisma Red&Sex i zarobieniu na nich kilku groszy.
Jak się okazuje bohater ma wielkie szczęście ponieważ wizyta w tej firmie daje mu posadę na stanowisku producenta sesji filmowych i fotograficznych.
Tak właśnie zaczyna się niewiarygodna historia Marka, który od tej pory zmaga się z bardzo rygorystyczną dyrektorką, dziwnymi zasadami w firmie a co gorsze pokręconymi sytuacjami podczas sesji pornograficznych, które sam organizuje.
Obserwujemy etapy rozwoju Marka w pracy, jak powoli ze...

Capricorn | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Wrocławianin Marek przybywa do Warszawy w poszukiwaniu pracy - i podczas próby sprzedaży swoich opowiadań erotycznych otrzymuje propozycję pracy na stanowisku producenta sesji filmowych. Autor, sam związany z branżą pornograficzną, usiłuje przedstawić te aspekty takiej działalności, na które w pierwszym momencie trudno wpaść przeciętnemu odbiorcy tych publikacji. Jednak czyni to na tyle nieciekawie, że "paradokumentalna opowieść o polskim pornobiznesie" (cytat z okładki) jest nie tylko nudna, ale i najeżona błędami językowymi, stylistycznymi i edytorskimi.

Pistacia_Vera | 2016-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

paradokumentalna opowieść oparta na doświadczeniach autora nabytych w pracy na stanowisku producenta w wydawnictwie pornograficznym. czytelnicy mogą podejrzeć jak od kuchni wygląda polskie porno. kim są i jak wyglądają ludzie, którzy decydują się obnażyć przed kamerą i jak na psychikę człowieka wpływa praca w pornobiznesie.
"Nikt, kto nie otarł się o pornobiznes, nie wyobraża sobie, jak naprawdę wygląda ta praca. Nie ma nic wspólnego z przyjemnością, jest ciężka i niewdzięczna. Ciało, nawet najpiękniejsze, samo w sobie stanowi fetysz, narzędzie. Nieważny człowiek, jego osobowość, intelekt".

| 2016-04-08
Przeczytana: 2013 rok

Pierwsza książka mojego kuzyna :)

Puchatka | 2016-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2015

Książka o polskim pornobiznesie, w której nie brakuje wyuzdanych scen "akcji", wulgaryzmów czy rozmyślań nad powodami, dla których ludzie w ogóle decydują się na przygodę z tą branżą rozrywki.

Treść jest jednak płytka, nie porywa, nie zachwyca, nie pociąga, nie daje do myślenia (może poza kilkoma scenami, które skłaniają do refleksji, np. tłum mężczyzn biorących udział w biciu rekordu odbytych stosunków z czterema dziewczynami).

Jeśli miałabym powiedzieć, czego tak naprawdę dotyczy ta książka, poszłabym raczej w stronę historii młodego mężczyzny, który rzuca pracę, zostawia ukochaną we Wrocławiu i pędzi do Warszawy, bo tam przecież czeka na niego praca, lepsze życie, więcej możliwości. Zostaje zatrudniony (przypadkiem) w redakcji gazety, do jego zadań należy jednak organizacja sesji, papierologia czy finanse... Nie polecam, nic to do życia nie wnosi, znam ciekawsze...

Wanilka | 2016-01-01
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Książka rozczarowuje. Tendencyjna,nijaka. W całym odczuciu pusta. Przerysowana... Ogólnie kiepsko. Dużo ciekawsza i prawdziwsza wydaje się książka Czarodziejki.com. Mam wrażenie, że autor umieścił tam wszystko co możliwe żeby tylko zainteresować i wzbudzić sensacje a efekt - wyjątkowo nieudany.

Ida79 | 2015-12-07
Przeczytana: grudzień 2015

Temat interesujący, choć zdecydowanie wolałabym porządny dokument niż to fabularyzowane coś. Napisana kiepskim językiem, korekta też się nie popisała (kwiatki typu "miło się rozczarowałem").