7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zioła
joly_fh

Niezależnie od tego, czy masz duży ogród czy tylko małą skrzynkę na oknie, możesz się przekonać, jaką satysfakcję daje samodzielne uprawianie ziół do różnych celów, nie tylko kulinarnych. Zioła stosuje się od wieków – do nadawania aromatu potrawom i do konserwowania żywności, do leczenia chorób, odstraszania szkodników, odświeżania powietrza oraz do dekorowania. Do ziół zaliczamy tysiące...

Zioła stosuje się od wieków – do nadawania aromatu potrawom i do konserwowania żywności, do leczenia chorób, odstraszania szkodników, odświeżania powietrza oraz do dekorowania. Do ziół zaliczamy tysiące najróżniejszych roślin: i małe roślinki rosnące koło domu, i wielkie krzewy rosnące w górach, i ogromne drzewa z lasów tropikalnych.

Książka pokazuje, jak najlepiej uprawiać i stosować zioła, żeby móc z nich czerpać maksymalne korzyści. Łączy ona tradycyjną mądrość i wiedzę wielu pokoleń praktyków zielarstwa z najnowszymi osiągnięciami specjalistów. Znajdziesz w niej alfabetyczny katalog ponad 100 ziół, leki pomagające w codziennych dolegliwościach, niezwykłe przepisy kulinarne, recepty na naturalne środki czystości i kosmetyki, propozycje dekoratorskie oraz wiele, wiele innych pomysłów na wykorzystanie ziół.

Ten wspaniały, ilustrowany, wszechstronny i praktyczny poradnik będzie dla wszystkich czytelników znakomitą zachętą do eksperymentowania z ziołami.

źródło opisu: Reader's Digest, 2009

źródło okładki: http://sklep.digest.com.pl/katalog/wielka-ksiega-ziol

BeArcik | 2017-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2017

Bardzo dobre, choć z przyczyn oczywistych, niekompletne kompendium wiedzy na temat ziół. Nie zawiera wszystkich gatunków, które mogłyby się tu znaleźć (np. brak w zbiorze rokitnika), pozostałe zaś nie są opracowane w sposób wyczerpujący, nie taka jednak była rola tej książki. Po katalogu ziół mamy dokładne informacje i przepisy na wykorzystanie ich w leczeniu, kosmetyce, sprzątaniu oraz gotowaniu. Opracowanie zawiera ponadto dużo ciekawostek na temat historii, mitów i podań dotyczących niektórych gatunków i ich wykorzystywania. Doskonały zbiór podstawowej wiedzy, w bardzo estetycznej szacie graficznej.

Nifelinord | 2017-01-30
FOCZKA | 2015-11-10